Schab pod pierzynką
- Schab wieprzowy bez kości - 4 kotletów (400 g)
- Majonez - 4 łyżki (100 g)
- Marchewka - 2 sztuki (90 g)
- Pieczarki - 5 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Masło - 1 łyżeczka (5 g)
- Ser gouda (100 g)
Przepis na schab pod pierzynką krok po kroku
Kotlety rozbij i przypraw z obu stron solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami.
Na patelni rozgrzej masło i usmaż na nim starte na tarce pieczarki.
Marchewkę obierz i zetrzyj na tarce do miseczki.
Naczynie żaroodporne polej oliwą i poukładaj w nim rozbite kotlety. Na kotlety nałóż marchew i pieczarki.
W miseczce wymieszaj majonez z pieprzem i startym żółtym serem. Masę nałóż na każdego kotleta.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.
Więcej informacji na temat schabu pod pierzynką
Schab pod pierzynką jest niesamowicie pysznym pomysłem na wspaniały obiad dla całej rodziny. Robi się go w bardzo szybki sposób z podstawowych składników, które łatwo można znaleźć w kuchennej spiżarni. To przepis bardzo niebanalny, z którego powstaje pyszne mięso. Można podawać je z ziemniaka z wody lub z frytkami. W każdej wersji smakuje niesamowicie.
Schabowy pod pierzynką z pieczarkami to danie pełne smaku. Odpowiada za niego sos majonezowy połączony z serem, a także duża ilość warzyw i pieczarki. To danie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom mięsnych dań.
Schab pod pierzynką, inaczej nazywany również kotletem pod kołderką, zyskał swoją nazwę ze względu na dodatek majonezowo serowej powłoki, która po upieczeniu otula całe mięso, prawie jak kołderka.
To mięso najlepiej jest podawać z serem żółtym, który wspaniale się roztapia i pysznie smakuje. Idealnie sprawdzi się do tego gouda czy cheddar, a w wersji fit dobra będzie mozzarella. Po połączeniu z majonezem tworzy się z nich wspaniały gęsty sos. Po upieczeniu zamienia się on w przyjemną skorupkę, która nadaje całości wspaniałego smaku i sprawia, że mięso pod nią jest niezwykle kruche i soczyste.
Choć istnieje wiele różnych przepisów na schab pod pierzynką, to właśnie w tej wersji jest on nie tylko pyszny, ale również zdrowszy. Mięso połączone jest z marchewką, która jest świetnym źródłem beta karotenu, czyli prowitaminy A, która wpływa na zdrowie układu odpornościowego, a także prawidłowy stan błon śluzowych. Dlatego to świetny dodatek do mięsnych dań, który lepiej wchłania się dzięki tłuszczom z produktów mięsnych.
Przepis na schab pod pierzynką to sposób na wspaniały posiłek w ekspresowym tempie, do którego wcale nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności. Ten pieczony schab na pewno skradnie serca wszystkich, którzy go spróbują. Mięso tak przygotowane nie jest tłuste, czy ciężkostrawne. Podsmażone pieczarki wraz z marchewką idealnie się w nim komponują i tworzą miły sos, który skryty jest tuż pod skorupką z żółtego sera i majonezu.
Alergeny w schabie pod pierzynką
Lista alergenów dla schabu pod pierzynką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Ser gouda
Wartości odżywcze schabu pod pierzynką
Ze względu na duży udział tłuszczów nasyconych w tym daniu, nie jest to zbyt zdrowy wybór.
Energia i białka
(206g)
Węglowodany
(206g)
Tłuszcze
(206g)
Witaminy
(206g)
Składniki mineralne
(206g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.