Sałatka z jarmużu z jajkiem
- Jarmuż (30 g)
- Rzodkiewka - 2 sztuki (30 g)
- Jajko (1 szt.)
- Awokado - 1/4 sztuki (35 g)
Przepis na sałatkę z jarmużu z jajkiem krok po kroku
Jajka ugotuj tak ja lubisz.
Warzywa umyj i osusz.
Z jarmużu usuń twardą łodygę i porwij liście na mniejsze kawałki.
Awokado pokrój w plasterki
Ugotowane jajka pokrój na pół
W misce ułóż warzywa, połóż jajko i posyp szczyptą pieprzu
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z jajkiem
-
Sałatka z pora i jajka
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Sałatki z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z makreli
-
Sałatka z kukurydzą, selerem konserwowym i jajkiem
-
Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z pieczarek i jajek
-
Sałatka z kiszonych buraków
-
Sałatka jajeczna
-
Sałatka z pieczarkami marynowanymi
-
Sałatka z brokułem i jajkiem
-
Sałatka z awokado i jajka
-
Sałatki z awokado i jajkiem
-
Sałatka brokułowa z jajkiem
-
Sałatka z jajkiem
Więcej informacji na temat sałatki z jarmużu z jajkiem
Sałatka z jarmużem i jajkiem to samo zdrowie. Jarmuż jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze i jeżeli tylko lubisz jego smak, to powinnaś postarać się wprowadzić go do swojego jadłospisu. Można z niego przyrządzić wiele dań, od zup i omletów, poprzez zapiekanki i koktajle do przeróżnych sałatek, jak na przykład ta sałatka z jarmużu z jajkiem.
Sprawdza się ona jako szybki posiłek do pracy, szkoły, czy też na podróż. Możesz zjeść ją na drugie śniadanie, podwieczorek lub kolacje, ponieważ jest to dobrze zbilansowany posiłek, zawierający zarówno węglowodany, białko, jak i tłuszcz, a dodatkowo masę witamin i składników mineralnych. Świetnie sprawdzi się u osób, które chcą zmniejszyć swoją masę ciała, ponieważ pomimo dużej objętości zawiera ona niewiele kilokalorii. Jest też odpowiednia dla osób będących na diecie o niskim indeksie glikemicznym. Z tą dietą najczęściej kojarzone są osoby z cukrzycą i insulinoopornością, ale jest ona świetna także dla osób zdrowych oraz z chorobami, w których występuje stan zapalny, czyli na przykład zespół policystycznych jajników, Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zapalne jelit, pod warunkiem, że pacjent dobrze toleruje użyte składniki i jest w trakcie remisji. Wybieranie produktów o niskim indeksie glikemicznym to także zalecenie w diecie przeciwzapalnej.
Regularne spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym ma związek z wyższymi poziomami białka C-reaktywnego (CRP), czynnika martwicy nowotworów alfa (TNF-alfa) oraz interleukiny 6 (IL-6), które są markerami stanu zapalnego w organizmie. Częste spożywanie produktów nasilających stan zapalny negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a długotrwałe utrzymywanie się stanu zapalnego prowadzi do rozwoju wielu poważnych schorzeń. Dlatego dieta przeciwzapalna nie jest zalecana jedynie osobom, które już cierpią z powodu chorób z występującym stanem zapalnym, ale także osobom zdrowym, które chcą zachować to zdrowie na dłużej, zmniejszając ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym także otyłości.
Alergeny w sałatce z jarmużu z jajkiem
Lista alergenów dla sałatki z jarmużu z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sałatki z jarmużu z jajkiem
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
-
jarmuż,
rzodkiewka,
jajka,
awokado,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.