Rumsztyk
- Mięso mielone wołowe (800 g)
- Cebula - 2 szt (400 g)
- Jajko (1 szt.)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (75 ml)
Przepis na rumsztyk krok po kroku
Na patelni rozgrzej 2 łyżki oliwy i dodaj posiekaną 1 cebulę. Podsmaż ją tak, by była rumiana.
Do dużej miski włóż mięso, dodaj podsmażoną cebulę i wbij jajko.
Dopraw solą, pieprzem, gałką i kminkiem.
Wszystko wymieszaj rękami i uformuj dość spore kotlety.
Na dużej patelni rozgrzej oliwę i podsmaż kotlety z obu stron po 3 minuty.
Ściągnij kotlety na talerz, a na patelni podsmaż pokrojoną w piórka cebulę.
Podawaj kotlety z cebulą.
Więcej informacji na temat rumsztyka
Rumsztyk to pyszny kotlet, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnej kuchni polskiej. To niesamowicie łatwy sposób na przygotowanie mięsa mielonego, które dzięki temu jest niezwykle soczyste i miękkie. Będzie idealnym wyborem na pyszny i wyjątkowy obiad. Świetnie komponuje się z ziemniakami lub kaszą, a dodatek duszonej cebuli sprawia, że mięso jest niezwykle aromatyczne.
Jeżeli zastanawiasz się jakie użyć mięso na rumsztyk, to najlepiej wybrać wołowe mięso mielone. Ze względu na dość spory udział tłuszczu będzie idealnie smaczne i soczyste. Można użyć również mięsa wieprzowego, które również dobrze się sprawdzi. Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić rumsztyk wieprzowy, to postępowanie będzie dokładnie takie same jak w przypadku wołowiny. Dlatego ten przepis idealnie nada się do obu rodzajów mięsa. W każdej opcji rumsztyk wychodzi niezwykle smaczny i jest bardzo sycący.
Najlepiej mięso to smakuje z cebulką, lekko podduszoną wcześniej, tak by straciła swój ostry smak i stała się lekko słodkawa. To świetny pomysł na kotlety mielone w innej, bardziej ciekawej i niebanalnej odsłonie. Przypadną do gustu wszystkim, którzy kochają tradycyjną kuchnię, jednak szukają czegoś nowego. Kotlety robi się z mięsa mielonego, dzięki czemu są łatwe i bardzo szybkie. To idealny wybór dla osób zapracowanych, a także tych które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. To danie można przygotować w kilka minut i cieszyć się jego pysznym smakiem.
Przepis na rumsztyk wołowy z cebulą to świetny i sprawdzony pomysł na pyszne danie, które zasmakuje całej rodzinie. Gdy dołoży się do niego kaszę, ziemniaki lub ryż i warzywa, to będzie bardzo wartościowym posiłkiem. Wołowina jest świetnym źródłem białka, a także żelaza hemowego, które charakteryzuje się bardzo dobrym wchłanianiem. Dlatego to świetny wybór dla osób cierpiących z powodu anemii.
Z tego przepisu dowiesz się jak się robi rumsztyk, który smakuje niezwykle pysznie, a przy tym jest banalnie prosty w przygotowaniu. To najlepsze danie dla całej rodziny. Można je również podawać z pieczarkami, wcześniej podsmażonymi.
Alergeny w rumsztyku
Lista alergenów dla rumsztyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze rumsztyka
Mięso czerwone, które jest podstawą tego dania, nie powinno być spożywane zbyt często.
Energia i białka
(331g)
Węglowodany
(331g)
Tłuszcze
(331g)
Witaminy
(331g)
Składniki mineralne
(331g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.