Rolada z cukinii z kurczakiem
- Cukinia - 2 sztuki (500 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 sztuki (400 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Ser żółty - 1 kawałek (100 g)
Przepis na roladę z cukinii z kurczakiem krok po kroku
Cukinie umyj i pokrój w cienkie plastry.
Posmaruj plastry oliwą i grilluj.
Mięso pokrój w plastry i ułóż na cukinii.
Dodaj starty na tarce ser i zawiń całość w rulon.
Zepnij je wykałaczką i ułóż na blaszce do pieczenia.
Zapiecz w piekarniku przez 30 minut w 180 st. C.
-
Ciasto z cukinii
-
Placki z cukinii i marchewki
-
Frytki z cukinii
-
Placuszki z cukinii i ziemniaków
-
Chrupiące placki z cukinii
-
Brownie z cukinii
-
Omlet dla dzieci
-
Gofry z cukinii
-
Muffinki z cukinii
-
Roladki z cukinii
-
Babka z cukinii
-
Placki z cukinii z serem
-
Chipsy z cukinii
-
Placki z cukinii bez jajek
-
Placki z cukinii bez mąki
-
Placuszki z cukinii keto
-
Placki z cukinii keto
-
Babeczki z cukinii
-
Przekąski z cukinii
Więcej informacji na temat rolady z cukinii z kurczakiem
Rolada z cukinii z kurczakiem to idealna propozycja na przekąskę na imprezę ze znajomymi lub przystawkę przed daniem głównym.
Rolada powstaje błyskawicznie, a o rodzaju farszu możesz zadecydować sam. Ja postawiłam na mięso z piersi z kurczaka. Drób należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E.
Dodatkowo warto postawić na świeże warzywa, które dostarczą dodatkowej dawki witamin, u mnie to cukinia śmiało możesz postawić też na bakłażan. Jeśli chcesz przygotować roladę w wersji wegetariańskiej, zamiast mięsa postaw na tofu. Śmiało możesz też postawić na dodatek surowej ryby lub większej ilości warzyw. Pamiętaj, aby je wcześniej odpowiednio zamarynować, jego smak będzie bardziej wyrazisty.
Zatem, jak zrobić roladę z cukinii z kurczakiem? Poznaj mój sprawdzony przepis.
W pierwszej kolejności przygotuj takie składniki jak: pierś z kurczaka, cukinia, oliwa z oliwek i ser żółty.
Cukinie umyj i pokrój w cienkie plastry. Posmaruj plastry oliwą i grilluj. Mięso pokrój w plastry i ułóż na cukinii. Dodaj starty na tarce ser i zawiń całość w rulon. Zepnij je wykałaczką i ułóż na blaszce do pieczenia. Zapiecz w piekarniku przez 30 minut w 180 st. C. Nasz przepis na roladę z cukinii z kurczakiem jest gotowy. Przygotuj go w swoim domu i przekonaj się, jaka jest pyszna.
Będzie to zdecydowanie najlepszy pomysł na przekąskę przed dniem głównym.
Możesz podawać ją jako przystawkę przed rodzinnym obiadem lub jako przekąskę na imprezy, lub spotkania ze znajomymi. Taka pożywna i sycąca przekąska będzie też dobra jako przekąska do wina zamiast deski serów. Idealnie sprawdzi się też na większy posiłek, czyli np. na obiad.
Skoro już znasz mój przepis, przygotuj go w swoim domu i przekonaj się, że rolada to najlepsza wersja przekąski na słono.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w roladzie z cukinii z kurczakiem
Lista alergenów dla rolady z cukinii z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
Wartości odżywcze rolady z cukinii z kurczakiem
Roladki możesz przygotować z dowolnym farszem.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.