Polędwica faszerowana
- Polędwiczki wieprzowe (450 g)
- Musztarda sarepska (30 g)
- Pieczarki - 10 średnich sztuk (250 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Natka pietruszki (20 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
Przepis na polędwicę faszerowaną krok po kroku
Polędwicę umyj i osusz ręcznikiem papierowym. Następnie przekrój ją na pół, a każdą połowę rozetnij wzdłuż na pół, ale nie do końca - tak, aby uzyskać jeden duży płat mięsa.
Pieczarki oczyść i pokrój w plasterki.
Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę.
Natkę pietruszki umyj, osusz i posiekaj.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim pieczarki oraz cebulę. Następnie do farszu dodaj natkę pietruszki oraz sól i pieprz do smaku.
Farsz pozostaw do przestygnięcia.
Wcześniej przygotowane polędwiczki rozbij przez folię spożywczą przy pomocy tłuczka.
Rozbite mięso ułóż na folii aluminiowej, każdy z płatów na osobnym arkuszu.
Każdy z płatków mięsa posól, popieprz oraz posmaruj musztardą. Na wierzch ułóż przesmażone pieczarki i zawiń z nich roladki.
Następnie mięso owiń folią spożywczą i przełóż do blaszki do pieczenia.
Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 50 minut.
Gotowe polędwice faszerowane podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Bitki wołowe
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Polędwica w sosie
-
Stek
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Polędwiczki w sosie
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Polędwiczki w sosie kurkowym
-
Polędwica z indyka
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Bulgogi
-
Stek z polędwicy wołowej
-
Polędwica w sosie musztardowym
-
Filet mignon
-
Polędwica z dorsza
-
Polędwica wołowa
-
Polędwica wellington
-
Przepisy na polędwicę
Więcej informacji na temat polędwicy faszerowanej
Polędwica faszerowana to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Soczysta polędwica nadziewana świetnie sprawdzi się również jako potrawa na święta. Polędwica może być smażona lub pieczona - w tym przepisie dowiesz się jak upiec soczyste mięso. Przepis na faszerowaną polędwicę jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawę potrzebne będą następujące produkty: polędwiczki wieprzowe, musztarda sarepska, pieczarki, cebula, natka pietruszki, olej rzepakowy, sól oraz pieprz.
A jak zrobić faszerowaną polędwicę? Polędwicę umyj i osusz ręcznikiem papierowym. Następnie przekrój ją na pół, a każdą połowę rozetnij wzdłuż na pół, ale nie do końca - tak, aby uzyskać jeden duży płat mięsa. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim pieczarki oraz cebulę. Następnie do farszu dodaj natkę pietruszki oraz sól i pieprz do smaku. Wcześniej przygotowane polędwiczki rozbij przez folię spożywczą przy pomocy tłuczka. Rozbite mięso ułóż na folii aluminiowej, każdy z płatów na osobnym arkuszu. Każdy z płatków mięsa posól, popieprz oraz posmaruj musztardą. Na wierzch ułóż przesmażone pieczarki i zawiń z nich roladki. Następnie mięso owiń folią spożywczą i przełóż do blaszki do pieczenia. Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez 50 minut.
Pieczarki zawierają spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Pieczarki to produkt niskokaloryczny, składający się w większości z wody. Grzyby te są bogate w niektóre witaminy z grupy B (głównie witaminy B2, B3 oraz B5), witaminę C, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód oraz cynk.
Podsumowując pyszna polędwica faszerowana to doskonała propozycja na danie świąteczne. Polędwicę faszerowaną warto podać z dodatkiem ziemniaków oraz surówki przygotowanej na bazie sezonowych warzyw i owoców. Smaczne polędwica jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakuje na ciepło. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów.
Alergeny w polędwicy faszerowanej
Lista alergenów dla polędwicy faszerowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
Wartości odżywcze polędwicy faszerowanej
Polędwica faszerowana to doskonała propozycja na smaczny obiad. Mięso faszerowane grzybami jest bardzo aromatyczne i świetnie sprawdzi się jako potrawa świąteczna.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.