Placek kokosowy
- Mąka kokosowa (75 g)
- Jajko (5 szt.)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Cukier (100 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Wiórki kokosowe (80 g)
Przepis na placek kokosowy krok po kroku
Jajka wbij do miski i ubij je na pianę. Wlej do niej olej i zmieszaj mikserem.
Do jajek dodaj mąkę, cukier i proszek do pieczenia, wymieszaj za pomocą łyżki.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i wylej na nią ciasto.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 35 minut.
Gotowe ciasto posyp wiórkami kokosowymi.
-
Kokosanki
-
Ciasto rafaello
-
Ciasto pijak
-
Ciasto kokosowe
-
Ciasto bounty
-
Ciasteczka kokosowe
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Rafaello na krakersach
-
Tort rafaello
-
Sernik bez pieczenia
-
Tort kokosowy
-
Kora orzechowa
-
Tort z malinami
-
Ciasto łabędzi puch
-
Ciasto urodzinowe
-
Ciasto stefanka
-
Sernik z kokosem
-
Ciasto śnieżny puch
-
Ciasta z wiórkami kokosowymi
Więcej informacji na temat placka kokosowego
Placek kokosowy to świetny pomysł na pyszne ciasto, które sprawdzi się doskonale jako deser do popołudniowej kawy. Jest smaczne, szybkie w przygotowaniu i łatwe. Świetnie sprawdzi się dla osób, które muszą zrezygnować z glutenu.
Przepis na placek kokosowy to doskonały pomysł na pyszne ciasto, które sprawdzi się na co dzień, jak i od święta. Nie zawiera też glutenu. Sprawdzi się idealnie jako szybki i prosty przepis, może być częścią diety redukcyjnej. Ta receptura daje szansę na przygotowanie takiego deseru w prosty sposób, bez konieczności stosowania wielu mąk, czy skomplikowanych mieszanek i dodatków, które zwykle są drogie i słabo dostępne. Z tym przepisem można stworzyć ciasto na bazie kilku składników, które da się znaleźć w każdym większym sklepie i domowej spiżarni. Do jego wykonania nie trzeba też specjalnych sprzętów. Wystarczy piekarnik i mikser, by stworzyć naprawdę wspaniały wypiek. Bazuje on na mące kokosowej. To naturalna mąka bez glutenu, która oprócz tego, że nie dostarcza tego białka, to jeszcze ma mniejszy indeks glikemiczny niż tradycyjna. Zawiera też więcej błonnika, który dba o odpowiednie zdrowie układu pokarmowego, a najbardziej o różnorodność bakterii jelitowych. To pyszne ciasto to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą jeść pysznie i zdrowo.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placek kokosowy, by był pyszny, szybki i łatwy, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To placek dobry nawet dla początkujących kucharzy. Robi się go z wiórkami kokosowymi i na mące kokosowej. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym większym sklepie. Zwykle bezglutenowe ciasta są bardzo skomplikowane i trzeba do nich używać mnóstwa różnych mąk. To dlatego, że gluten, który znajduje się w klasycznych mąkach, wpływa na konsystencję ciasta i zapobiega rozpadaniu. W mąkach bezglutenowych tego białka brak, przez co nie są one aż tak dobre do wypieków. Jednak da się stworzyć odpowiednią mieszankę, dzięki której powstanie proste zupełnie bezglutenowe ciasto. I takie właśnie jest ciasto z mąki kokosowej.
Alergeny w placku kokosowym
Lista alergenów dla placka kokosowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze placka kokosowego
To opcja, która zawiera dość sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(56g)
Węglowodany
(56g)
Tłuszcze
(56g)
Witaminy
(56g)
Składniki mineralne
(56g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.