Pasztet z soczewicy zielonej
- Soczewica zielona (300 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cebula - 2 duże sztuki (200 g)
- Mąka orkiszowa (150 g)
Przepis na pasztet z soczewicy zielonej krok po kroku
Soczewicę umieść w garnku, wlej wodę, dodaj łyżkę soli i ugotuj do miękkości.
Wystudzoną soczewicę umieść w malakserze, dodaj cebulę, czosnek i rozdrobnij.
Przełóż masę do miski.
Wbij jajka, dodaj mąkę orkiszową, sól, pieprz, curry i paprykę ostrą, wymieszaj.
Blaszkę keksową wyłóż papierem do pieczenia i przełóż do niej masę na pasztet.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni c piekarniku przez 45-50 minut.
Wystudzony pasztet podawaj do razowego chleba z dodatkiem świeżych warzyw.
-
Pasztet z cukinią
-
Sałatka z cukinii
-
Placki z dyni
-
Pasztet wegetariański
-
Rogaliki drożdżowe
-
Kotlety z kalafiora
-
Pomidory z mozzarellą
-
Koreczki
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Kotleciki z kaszy gryczanej
-
Rogale marcińskie
-
Ciasto francuskie na słono
-
Kotlety z cukinii
-
Szybka pizza
-
Pasta z ciecierzycy
-
Brownie z fasoli
-
Tarta z warzywami
-
Wegetariańskie przekąski
Więcej informacji na temat pasztetu z soczewicy zielonej
Pasztet z soczewicy zielonej to prosty i smaczny pomysł na dodatek do kanapek. Pasztet można przechowywać w lodówce przez około tydzień. Przepis na pasztet z soczewicy zielonej jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Do zrobienia pasztetu bez mięsa potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: soczewica zielona, cebula, mąka orkiszowa, czosnek, curry, papryka ostra, jajka, sól, pieprz.
Jak zrobić pasztet z soczewicy zielonej? Soczewicę umieść w garnku, wlej wodę, dodaj łyżkę soli i ugotuj do miękkości. Wystudzoną soczewicę umieść w malakserze, dodaj cebulę, czosnek i rozdrobnij. Przełóż masę do miski. Wbij jajka, dodaj mąkę orkiszową, sól, pieprz, curry i paprykę ostrą, wymieszaj. Blaszkę keksową wyłóż papierem do pieczenia i przełóż do niej masę na pasztet. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 45-50 minut. Wystudzony pasztet podawaj do razowego chleba z dodatkiem świeżych warzyw.
Soczewica zielona to warzywo strączkowe, które zawiera bardzo dużą ilość białka roślinnego. Białko roślinne nie jest białkiem pełnowartościowym, aby jego wchłanianie było bardziej efektowne, należy je łączyć z produktami skrobiowymi takimi jak chleb, ryż czy ziemniaki. Rośliny strączkowe są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który poprawia perystaltykę jelit oraz zapobiega zaparciom. Soczewica może być wykorzystywana jako składnik zup, sosów, kotletów oraz zapiekanek warzywnych. Soczewica nie zawiera dużej ilości kalorii, jest więc świetnym produktem w diecie redukcyjnej. Soczewica jest bardzo delikatna w smaku, pamiętaj więc o dobrym doprawieniu potraw, które z niej przygotowujesz. Wyróżnia się dwa rodzaje soczewicy- czerwoną i zieloną, różnią się one smakiem, kolorem oraz zawartością składników odżywczych.
Podsumowując pyszny wegetariański pasztet świetnie sprawdzi się jako zdrowa pasta na chleb. Pieczony pasztet w wersji wege możesz wzbogacić dodatkiem ziemniaków lub selera. Dobry pasztet możesz przechowywać w lodówce do tygodnia. Niestety nie nadaje się do mrożenia, więc przygotuj mniejszą porcję, która zdążysz zjeść.
Alergeny w pasztecie z soczewicy zielonej
Lista alergenów dla pasztetu z soczewicy zielonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
Wartości odżywcze pasztetu z soczewicy zielonej
Pasztet z soczewicy zielonej to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Soczewica zawiera także bardzo dużą ilość białka roślinnego, które powinno występować w naszej diecie przynajmniej dwa razy w tygodniu.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.