Paszteciki z mięsem i kapustą
- Mąka pszenna typ 500 - 2,5 szklanki (350 g)
- Drożdże świeże (35 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Sól - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Masło - niecała 1/2 kostki (100 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Mięso mielone wieprzowe (200 g)
- Kapusta kiszona (200 g)
Przepis na paszteciki z mięsem i kapustą krok po kroku
Mąkę przesiej do dużej miski.
W szklance rozetrzyj pokruszone drożdże z cukrem. Dodaj ciepłe (ale nie gorące) mleko i 2 łyżki mąki.
Wymieszaj, przykryj ściereczką i odstaw na ok. 15 minut.
Zawartość szklanki dodaj do miski, wymieszaj i dodaj sól. Cały czas mieszając, dodawaj po jednym żółtku (w sumie dodaj 3 żółtka).
Ciasto wyrabiaj ręcznie lub mikserem ok. 5 minut, aż będzie gładkie, jednolite i elastyczne.
Dodawaj miękkie masło, cały czas zagniatając ciasto i wyrabiaj kolejne 10 minut.
Ciasto włóż do miski, przykryj ściereczką i odstaw na godzinę.
Cebulę i kapustę drobno posiekaj i podsmaż na patelni z oliwą i mięsem. Dopraw i wymieszaj.
Stolnicę lekko podsyp mąką, wyłóż ciasto i rozwałkuj. Podziel na 3 paski o szerokości ok. 10 cm.
Na każdy pasek nałóż farsz i zawiń w rulon. Pokrój na kawałki o wielkości ok. 5 cm.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia, ułóż paszteciki i odstaw na 30-40 minut w ciepłe miejsce.
Rozbełtaj żółtko i pędzelkiem posmaruj każdy pasztecik.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 st. C na ok. 30 minut.
-
Paszteciki z mięsem
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Pasztet z mięsa z rosołu
-
Paszteciki szczecińskie
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem
-
Paszteciki krucho drożdżowe
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki z mięsem z rosołu
-
Farsz do pasztecików
-
Kruche paszteciki z mięsem
-
Paszteciki z mięsem i pieczarkami
-
Farsz do pasztecików z mięsa mielonego
-
Pasztet z mięsa z rosołu do słoików
-
Paszteciki z mięsem
Więcej informacji na temat pasztecików z mięsem i kapustą
Paszteciki z mięsem i kapustą to pomysł na bardzo smaczny dodatek do zup lub na przystawkę, który świetnie sprawdzi się podczas imprez, uroczystości, czy spotkania z rodziną lub przyjaciółmi. Bardzo często podaje się je na przykład do wigilijnego, świątecznego barszczu czerwonego. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić paszteciki z mięsem i kapustą, aby były smaczne i dobre jako dodatek do większości dań, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Paszteciki możesz przygotować z farszem z mięsa mielonego drobiowego, wieprzowego lub wołowego. Bardzo dobrym pomysłem jest również wykorzystanie mięsa z rosołu, czy innych zup, na których wykorzystanie często brakuje pomysłu. Najlepiej wykorzystać kapustę kiszoną, której smak świetnie komponuje się ze smakiem mięsa i przypraw. Dodatkowo możesz dodać również pieczarki lub inne grzyby. Bardzo ważne jest odpowiednie doprawienie farszu – świetnie sprawdzają się suszone zioła, na przykład majeranek, lubczyk, kminek i czosnek, a jeśli lubisz bardziej pikantne smaki również papryczka chilli czy ostra mielona papryka. Przepis na paszteciki z mięsem i kapustą kiszoną nie jest bardzo skomplikowany, dlatego na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Jest natomiast dość czasochłonny, dlatego pamiętaj, aby zaplanować sobie ich przygotowanie odpowiednio wcześnie i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Mimo że przygotowanie farszu powinno zająć Ci nie więcej niż kilkanaście minut, ciasto do pasztecików potrzebuje czasu żeby wyrosnąć. Paszteciki z mięsem i kapustą świetnie sprawdzą się jako przystawka, czy przekąska podczas spotkań w większym gronie, a także jako danie na święta, czy imprezy okolicznościowe. Choć najczęściej podawane są do barszczu, bardzo dobrze sprawdzą się również do innych zup i możesz wykorzystać je na wiele sposobów. Jeśli szukasz przepisu na najlepsze paszteciki z mięsem i kapustą kiszoną, koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak przygotować je krok po kroku w prosty i przyjemny sposób.
Alergeny w pasztecikach z mięsem i kapustą
Lista alergenów dla pasztecików z mięsem i kapustą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze pasztecików z mięsem i kapustą
Aby przygotować paszteciki w jak najmniej kalorycznej wersji można wybrać mięso drobiowe zamiast mięsa czerwonego.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
-
mąka pszenna,
cukier,
mleko,
jajka,
masło,
cebula,
mięso,
kapusta kiszona,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.