Paszteciki z mięsem
- Mąka pszenna typ 750 (350 g)
- Drożdże świeże (35 g)
- Mleko 2% (250 ml)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Masło roślinne (100 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - Ugotowane (400 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
- Bułka pszenna - czerstwa, przed użyciem namoczona w mleku (50 g)
Przepis na paszteciki z mięsem krok po kroku
Mąkę przesiej do dużej miski i zrób w niej dołek.
Do miseczki włóż posiekane drożdże i wymieszaj je z łyżeczką cukru. Następnie dodaj ciepłe mleko i 2 czubate łyżki mąki. Wymieszaj składniki, przykryj ściereczką i pozostaw do momentu powstania piany na drożdżach (około 15 minut).
Po tym czasie przelej rozczyn do miski z mąką i wymieszaj dokładnie dodając szczyptę soli.
Następnie dodawaj do ciasta 3 żółtka ciągle mieszając masę.
Następnie ciasto wyrabiaj przy użyciu rąk przez około 5 minut. Po tym czasie stopniowo dodawaj ciepłe masło ciągle wyrabiając ciasto.
Ze wszystkich składników wyrabiaj ciasto jeszcze przez około 10 minut, aż będzie elastyczne i bez grudek.
Tak przygotowane ciasto włóż do miski, przykryj ściereczką i pozostaw na godzinę w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. W tym czasie przygotuj farsz.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Następnie zeszklij ja na rozgrzanym oleju.
Mięso zmiel w maszynce do mielenia mięsa. Następnie zmiel cebulę, posiekaną natkę pietruszki i namoczona w mleku i odciśniętą bułkę.
Farsz dopraw do smaku solą, pieprzem i gałką muszkatołową lub ziołami. Całość dokładnie wymieszaj.
Stolnicę posyp mąką. Ciasto zagnieć jeszcze przez 5 minut, aby pozbyć się pęcherzyków.
Następnie ciasto rozwałkuj na prostokąt o wymiarach 30cmx50cm (około). Podziel go na 3 pionowe paski o szerokości około 10cm.
Następnie na środku każdego paska ułóż farsz i zwiń w rulon wzdłuż dłuższego boku. Każdy rulon podziel na około 9 kawałków.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia, następnie ułóż na nim paszteciki. Każdy z nich posmaruj żółtkiem rozbełtanym z odrobiną mleka. Blaszkę odstaw na pół godziny w ciepłe miejsce (przykryj ją ściereczką).
W tym czasie nagrzej piekarnik do 180 stopni C.
Blaszkę z pasztecikami piecz przez około 30 minut w nagrzanym piekarniku.
Gotowe paszteciki możesz podawać na ciepło lub na zimno.
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Pasztet z mięsa z rosołu
-
Paszteciki szczecińskie
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem
-
Paszteciki krucho drożdżowe
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki z mięsem z rosołu
-
Farsz do pasztecików
-
Kruche paszteciki z mięsem
-
Paszteciki z mięsem i pieczarkami
-
Paszteciki z mięsem i kapustą
-
Farsz do pasztecików z mięsa mielonego
-
Pasztet z mięsa z rosołu do słoików
-
Paszteciki z mięsem
Więcej informacji na temat pasztecików z mięsem
Paszteciki z mięsem to doskonała propozycja na szybką przekąskę, danie zabierane do pracy lub jako dodatek do barszczu czerwonego. Paszteciki z wiekszością nadzień będą idealnie pasować do pysznego barszczu. Przepis na paszteciki z mięsem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby je zrobić. Paszteciki są również szybkie w przygotowaniu, dlatego warto wypróbować naszego przepisu. Ciasto na paszteciki z mięsem zrobisz z mąki, drożdży, mleka, cukru, żółtek jaja, masła oraz przypraw. Mięsny farsz do pasztecików przyrządzisz z mięsa, cebuli, olejarzu rzepakowego, bułki pszennej oraz przypraw.
Pewnie zastanawiasz się jakie mięso na paszteciki powinieneś wybrać. Ze względów żywieniowych zalecany jest wybór mięsa bez skóry, dlatego w naszym przepisie wykorzystamy mięso z piersi kurczaka bez skóry, ponieważ pod nią znajduje się najwięcej nasyconych kwasów tłuszczowych. Chude mięso z kurczaka jest również doskonałym źródłem pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego. Znajdziemy w nim również witaminę B3 oraz B6. Pierwsza z nich odpowiada za kontrolowanie procesów energetycznych naszego organizmu - uczestniczy bowiem w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczów. Potrzebna jest również do prawidłowego przebiegu produkcji krwinek czerwonych, regulacji poziomu cholesterolu czy wpływ na układ nerwowy oraz poprawę stanu włosów i skóry. Druga z nich odpowiada za wytwarzanie enzymów i hormonów. Witamina B6 wpływa również na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, pracę serca czy zwiększenie odporności naszego organizmu.
Podsumowując te pieczone paszteciki z mięsem to doskonała propozycja na danie kolacyjne, świetnie sprawdzi się również jako dodatek do barszczu czerwonego. Dodatkowo jest to doskonała propozycja na urozmaicenie diety sportowców, ponieważ mięsny dodatek znacząco podniesie wartość białka zwierzęcego w potrawie. Dodatkowo w mięsie drobiowym znajdziemy również sporo witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Alergeny w pasztecikach z mięsem
Lista alergenów dla pasztecików z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
- Bułka pszenna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze pasztecików z mięsem
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.