Naleśniki ze szpinakiem zapiekane
- Mąka pszenna typ 550 (250 g)
- Jajko (3 szt.)
- Mleko 3,2% (250 ml)
- Olej rzepakowy (30 ml)
- Ser twarogowy półtłusty (150 g)
- Szpinak mrożony (200 g)
- Ser parmezan (150 g)
- Oliwa z oliwek (20 ml)
- Cebula (50 g)
- Pomidory w puszce (500 g)
Przepis na naleśniki ze szpinakiem zapiekane krok po kroku
Przygotuj naleśniki: zmiksuj mąkę z dwomam jajkami, mlekiem, odrobiną wody gazowanej oraz szczyptą soli. Gotowe ciasto usmaż z dwóch stron na rozgrzanej patelni wysmarowanej olejem.
Szpinak rozmróź, odciśnij i wymieszaj z twarogiem oraz startym parmezanem, przyprawami i jednym jajkiem. Gotowy farsz nałóż na usmażone naleśniki i zwiń je w rulony.
Przygotuj sos: w garnki na rozgrzanej oliwie podsmaż pokrojoną w kostkę cebulę i czosnek. Dodaj przecier, przyprawy oraz szczyptę cukru. Gotuj na wolnym ogniu około 10 minut mieszając od czasu do czasu.
Piekarnik rozgrzej do 200 stopni C.
Naczynie żaroodporne natłuść oliwą. Ułóż warstwę naleśników, polej je sosem pomidorowym i zapiekaj przez około 15 minut w nagrzanym do 200 stopni C piekarniku.
Naleśniki podawaj na ciepło.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników ze szpinakiem zapiekanych
Naleśniki ze szpinakiem i twarogiem zapiekane z serem żółtym z sosem pomidorowym to dobry pomysł na obiad dla całej rodziny. Przepis ten można wykorzystać na wiele różnych sposobów, np. zamiast naleśników z sosem pomidorowym możesz przygotować je w sosie śmietanowym lub z sosie serowym. Dodatkowo ser twarogowy możesz zamienić i przygotować naleśniki z fetą. Jest to idealna baza pod wiele pomysłów na wykwintne obiady. Aby zrobić te z przepisu musisz kupić mąkę pszenną, jaja kurze, mleko spożywcze, olej rzepakowy, ser twarogowy półtłusty, szpinak mrożony, parmezan, oliwę z oliwek, cebulę oraz pomidory w puszce. Stopień trudności określono na średni, dlatego potrzebujesz trochę doświadczenia kulinarnego, aby naleśniki się udały. Czas niezbędny do ich przygotowania wynosi około godziny.
Naleśniki zapiekane ze szpinakiem dostarczą do organizmu wielu cennych składników mineralnych i witamin. Znajdziemy w nich beta karoten i luteinę, które zaliczane są do przeciwutleniaczy - chronią one przed rozwojem nowotworów i miażdżycy. Dzięki obecności kwasu foliowego i żelaza jedzenie szpinaku zalecane jest kobietom w ciąży, osobom chorującym na anemię oraz dzieciom w trakcie rozwoju. Szpinak jest warzywem niskokalorycznym, dlatego będzie dobrym i wartościowym wyborem w diecie osób odchudzających się. Jednak nie każdy może cieszyć się dobrotliwym działaniem szpinaku. Osoby cierpiące na kamicę nerkową powinny ograniczyć jego spożywanie lub całkiem wykluczyć jego obecność w diecie, ponieważ kwas szczawianowy obecny w szpinaku zwiększa produkcję kamieni nerkowych oraz wypłukuje z organizmu wapń.
Podsumowując zapiekanka z naleśników przygotowana w piekarniku to idealna propozycja na obiad. Możesz przygotować ją na wiele sposobów, dlatego bardzo urozmaici Twoją dietę. Osoby na diecie laktoowowegetariańskiej bez obaw mogą wypróbować zaproponowanego przepisu. Produkty użyte do przygotowania tych naleśników dostarczą wielu cennych składników pokarmowych i odżywczych, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie naszego organizmu.
Alergeny w naleśnikach ze szpinakiem zapiekanych
Lista alergenów dla naleśników ze szpinakiem zapiekanych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Ser twarogowy półtłusty
- Ser parmezan
Wartości odżywcze naleśników ze szpinakiem zapiekanych
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.