Makowiec z jabłkiem
- Masa makowa - 1 puszka (400 g)
- Jajko (10 szt.)
- Cukier puder - 2 szklanki (500 g)
- Jabłko (1000 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Proszek do pieczenia - 3 łyżeczki (15 g)
Przepis na makowiec z jabłkiem krok po kroku
Jabłka umyj, obierz ze skóry i zetrzyj na tarce.
Białka oddziel od żółtek i ubij na gęstą pianę z odrobiną soli.
Masło przełóż do miski, wsyp cukier puder i dodaj żółtka. Utrzyj całość do uzyskania jednolitej konsystencji.
Do masy dodaj mak i starte na tarce jabłka.
Na samym końcu dodaj ubite na sztywną pianę białka jaj i wymieszaj za pomocą szpatułki.
Całość przełóż do foremki i upiecz w piekarniku przez 45 minut w 180 st. C.
-
Makowiec
-
Makowiec japoński
-
Makowiec zawijany
-
Strucla makowa
-
Strucel makowy
-
Makowiec na kruchym spodzie
-
Seromak
-
Makowiec z jabłkami
-
Ciasto z mascarpone i kajmakiem
-
Seromakowiec z gotowej masy makowej
-
Makowiec zawijany z gotowej masy makowej
-
Wilgotny makowiec na kruchym spodzie
-
Makowiec japoński z puszki
-
Makowiec drożdżowy
-
Makowiec na biszkopcie
-
Ciasto z makiem z puszki
-
Masa makowa z mielonego maku
-
Makowiec gwiazda
-
Makowiec
Więcej informacji na temat makowca z jabłkiem
Słodka propozycja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, ale nie tylko. Makowiec z jabłkiem będzie idealną propozycją dla każdego.
Gdy najdzie Cię ochota na coś słodkiego, zamiast korzystać z gotowych, kupnych słodyczy postaw na domowe wypieki. Jeśli nigdy nie próbowałeś ciasta z makiem, koniecznie spróbuj i przekonaj się, jaki jest smaczny. Moja dzisiejsza wersja jest idealna dla wszystkich osób na diecie tradycyjnej, ale także dla osób wykluczających na co dzień gluten e swojej diety.
Mak jest spożywany w naszych dietach w niewielkich ilościach, chociaż jest bogatym źródłem, chociażby wapnia. Dlatego warto po niego sięgać nie tylko raz do roku, ale także jako dodatek do wypieków i dań. Dzisiaj z pomocą przyjdzie mi gotowa masa makowa, dzięki której nasze ciasto będzie szybkie w przygotowaniu.
Ciasto jest pyszne i łatwe, a przepis jest bardzo prosty, nawet osoba zaczynająca swoją kulinarną przygodę z łatwością sobie z nim poradzi. Od teraz mak w domowych wypiekach nie będzie kojarzył Ci się tylko z makowcem.
Dzisiaj pokaże Ci jak zrobić makowiec z jabłkiem, nie zawiera on w swoim składzie mąki pszennej, która jest źródłem glutenu w naszej diecie. Dlatego będzie to dobra propozycja na ciasto dla osób na diecie bezglutenowej. Do jego przygotowania będziesz potrzebować jajka, masło, cukier, cukier puder, jabłka oraz mak z puszki, dzięki temu przygotowanie naszego ciasta będzie błyskawiczne.
W pierwszej kolejności obierz jabłka ze skóry i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Następnie rozdziel białka od żółtej i ubij je ze szczyptą soli na puszystą pianę. Żółtka utrzyj z masłem i cukrem, a następnie dodaj mak z puszki i starte jabłka. Wymieszaj wszystkie składniki, dodaj proszek do pieczenia i ubite wcześniej białka jaj.
Tak przygotowana masa makowa teraz musi trafić foremki. Upiecz ciasto w piekarniku przez 45-50 minut w 180 stopniach. Po tym czasie nasz najlepszy makowiec jest smaczny i gotowy do spożycia.
Skoro już znasz przepis na makowiec z jabłkiem, koniecznie przygotuj go na spotkanie z rodziną lub znajomymi. Będzie to niesamowity pomysł na wspólne spędzenie czasu.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w makowcu z jabłkiem
Lista alergenów dla makowca z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- masa makowa
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze makowca z jabłkiem
Dodatkowo do ciasta możesz przygotować domowy lukier, wystarczy, że wymieszaj cukier puder z wodą lub sokiem z cytryny.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.