Kurczak ze szparagami
- Piersi kurczaka bez skóry (100 g)
- Makaron penne (40 g)
- Szparagi (150 g)
- Cebula czerwona (50 g)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
- Czosnek (10 g)
- Śmietana 18% (20 g)
- Jogurt naturalny 2% (50 g)
- Ser parmezan (20 g)
- Natka pietruszki (20 g)
- Pomidory koktajlowe (200 g)
Przepis na kurczaka ze szparagami krok po kroku
Pokrój fileta z piersi z kurczaka na drobne kawałki, przełóż do miseczki i przypraw.
W międzyczasie ugotuj makaron.
Następnie umyj szparagi, odłam twarde końce łodyg i ugotuj w gorącej wodzie.
Cebulkę drobno posiekaj i podsmaż na rozgrzanej oliwie z oliwek.
Dodaj kawałki piersi z kurczaka i przeciśnięty przez praskę czosnek.
Następnie dodaj mniejsze kawałki szparagów.
Całość zalej śmietaną i jogurtem naturalnym.
Następnie dodaj makaron, delikatnie zamieszaj.
W międzyczasie zetrzyj na tarce parmezan, dodaj go do makaronu i dokładnie wymieszaj.
Natkę pietruszki posiekaj, pomidorki przekrój na pół i dodaj do makaronu.
-
Makaron ze szpinakiem
-
Zapiekanka makaronowa
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Sałatka z makaronem
-
Łazanki
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Makaron z cukinii
-
Makaron z kurczakiem
-
Pappardelle
-
Makaron ryżowy
-
Makaron z tuńczykiem
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron z cukinią
-
Makaron z pesto
-
Zupa pieczarkowa z makaronem
-
Makaron z krewetkami
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Dania z makaronem
Więcej informacji na temat kurczaka ze szparagami
Kurczak ze szparagami to dobry pomysł na posiłek z dodatkiem makaronu i parmezanu. Jest to pyszny, smaczny i prosty przepis, który nie wymaga zbyt wiele czasu. Świetnie sprawdzi się na obiad lub wytrawną kolację.
Składniki, które potrzebujesz do wykonania potrawy to: pierś z kurczaka, szparagi, makaron, cebula czerwona, śmietana, jogurt naturalny, parmezan, oliwa z oliwek, pomidorki koktajlowe, natka pietruszki, sól, pieprz, dwa ząbki czosnku, bazylia suszona, przyprawa do kurczaka.
Jak zrobić kurczaka ze szparagami? Rozpocznij od pokrojenia fileta z piersi z kurczaka na drobne kawałki, przełóż do miseczki i przypraw. W międzyczasie ugotuj makaron. Następnie umyj szparagi, odłam twarde końce łodyg i ugotuj w gorącej wodzie (możesz w tym samym garnku, co gotujesz makaron). Cebulkę drobno posiekaj i podsmaż na rozgrzanej oliwie z oliwek. Dodaj kawałki piersi z kurczaka i przeciśnięty przez praskę czosnek. Następnie dodaj mniejsze kawałki szparagów. Całość zalej śmietaną i jogurtem naturalnym, następnie dodaj makaron, delikatnie zamieszaj. W międzyczasie zetrzyj na tarce parmezan, dodaj go do makaronu i dokładnie wymieszaj. Natkę pietruszki posiekaj, pomidorki koktajlowe przekrój na pół i dodaj do makaronu.
Szparagi należą do warzyw niskokalorycznych, w 100 gramach znajduje się 21 kcal, 1.9 g białka, 0,2 g tłuszczy, 2.2 g węglowodanów i 1.5 g błonnika pokarmowego. Są bogactwem kwasu foliowego, witaminy C, A i E oraz składników mineralnych takich jak: wapń, potas, magnez i żelazo. Wykazują właściwości antyoksydacyjne oraz moczopędne. Regularne spożywanie szparagów wpływa dobroczynnie na pamięć i koncentrację oraz opóźnia procesy starzenia. Warto wspomnieć o tym, że szparagi zawierają sterole, które obniżają stężenie cholesterolu we krwi.
Przepis na kurczaka ze szparagami jest pyszny, smaczny i najlepszy dla miłośników makaronów. Zamiast makaronu do potrawy można wykorzystać kaszę lub ryż. Posiłek świetnie sprawdzi się dla całej rodzinny, ponieważ jest to bardzo odżywczy i prosty przepis.
Alergeny w kurczaku ze szparagami
Lista alergenów dla Kurczaka ze szparagami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron penne
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- Jogurt naturalny 2%
- Ser parmezan
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
Wartości odżywcze kurczaka ze szparagami
Przed przygotowaniem potrawy śmietanę i jogurt naturalny najlepiej wyciągnij chwilkę prędzej z lodówki.
Energia i białka
(670g)
Węglowodany
(670g)
Tłuszcze
(670g)
Witaminy
(670g)
Składniki mineralne
(670g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.