Krem z ziemniaków
- Cebula - 1 duża sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Ziemniaki średnie (500 g)
- Bulion drobiowy (500 g)
- Śmietana 12% - 2 łyżki (20 g)
Przepis na krem z ziemniaków krok po kroku
Cebulę i czosnek drobno posiekaj i podsmaż na dnie garnka na oliwie.
Dodaj obrane i pokrojone ziemniaki, zalej bulionem i gotuj do miękkości. Dopraw.
Zblenduj z dodatkiem śmietany.
Więcej informacji na temat kremu z ziemniaków
Krem z ziemniaków, choć może się wydawać daniem bardzo prostym, banalnym i niekoniecznie smacznym, w rzeczywistości jest naprawdę smaczną zupą, która pysznie smakuje. Wbrew powszechnie panującej opinii, jakoby ziemniaki były produktem, którego powinno się unikać, ponieważ przyczyniają się do nadwagi i otyłości, krem ziemniaczany w rzeczywistości może być pyszną dietetyczną zupą fit. To wszystko dlatego, że ziemniaki same w sobie nie są bardzo kaloryczne, a jednocześnie mają wysoki indeks sytości. Oznacza to, że ich spożycie syci na bardzo długo, a tym samym zmniejsza uczucie głodu i prawdopodobieństwo sięgania po dodatkowe przekąski pomiędzy posiłkami. Zupa z ziemniaków i cebuli, z grzankami ziołowymi jest idealnym połączeniem smaków, które tworzą smaczną kompozycję, która przypadnie do gustu wszystkim również najmłodszym. Zupa krem z kartofli świetnie sprawdzi się na obiad lub szybką kolację. Jest tak dobra, że w ekspresowym czasie znika z talerzy, dlatego dobrze jest przygotować jej większą porcję. Jeżeli szukasz inspiracji i wskazówek nasz przepis na zupę krem z ziemniaków z pewnością będzie dla Ciebie wartościowy. Przygotowanie tej zupy jest bardzo proste i bez problemów każdy sobie z nim poradzi. Co więcej, nie wymaga ani wyszukanych składników ani specjalistycznego sprzętu kuchennego. To świetna propozycja dla osób, które cenią minimalizm w kuchni i nie mają ani czasu ani możliwości na spędzanie kilku godzin dziennie na gotowaniu posiłków. Bardzo ważne w przygotowywaniu zupy krem jest jej odpowiednie doprawienie, dzięki któremu będzie aromatyczna i smaczna. Świetnie sprawdzą się przyprawy takie jak majeranek, rozmaryn, czosnek i cebula. Jeśli preferujesz ostrzejsze, pikantniejsze smaki możesz dodać odrobinę mielonej ostrej papryki, lub papryczki chilli. Zupę ziemniaczaną możesz podawać z drobno posiekaną świeżą natką pietruszki, koperkiem lub ziołowymi grzankami z pieczywa razowego. Poznaj najlepszy i najprostszy przepis na zupę ziemniaczaną - z pewnością zagości w Twojej kuchni na stałe.
Alergeny w kremie z ziemniaków
Lista alergenów dla kremu z ziemniaków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze kremu z ziemniaków
Mimo wielu mitów, jakie powstały wokół tematu jedzenia ziemniaków, może je spożywać większość osób z nadmierną masą ciała, cukrzycą i insulinoopornością, jako element, dobrze zbilansowanej, zdrowej, niskoprzetworzonej diety.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.