Kotlety z ziemniaków
- Ziemniaki późne (500 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cebula dymka - 1 sztuka (50 g)
- Bułka tarta - 1/2 szklanki (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 łyżki (30 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na kotlety z ziemniaków krok po kroku
Ziemniaki obierz ze skóry i ugotuj w lekko osolonej wodzie.
Ostudź i poduś widelcem, wbij jajko i dodaj mąkę.
Całość wymieszaj i dopraw do smaku.
Dodaj drobno pokrojoną cebulkę i uformuj w kulki.
Obtocz w bułce tartej i usmaż na oleju rzepakowym.
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Kotlety ziemniaczane
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety ziemniaczane z pieczarkami
-
Farszynki
-
Kotleciki ziemniaczane z serem
-
Kotleciki z gotowanych ziemniaków
-
Placki ziemniaczane bez jajka
-
Kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym
-
Placki ziemniaczane na grubych oczkach
-
Farszynki mazurskie
-
Krokiety ziemniaczane z pieczarkami
-
Placki ziemniaczane z marchewką
-
Placki ziemniaczane bez mąki
-
Kotlety ziemniaczane z farszem
-
Kotlety ziemniaczane z twarogiem
-
Knedle ziemniaczane
-
Krokiety ziemniaczane z serem
-
Kotlety ziemniaczane
Więcej informacji na temat kotletów z ziemniaków
Unikasz mięsa lub całkowicie wyeliminowałeś ze swojej diety wszystkie produkty odzwierzęce? Świetnie się składa, dzisiaj przedstawię Ci mój przepis na kotlety z ziemniaków, które nie zawierają mięsa. Bezmięsny obiad każdy z nas powinien przygotowywać minimum dwa razy w tygodniu, dlatego, jeśli brakuje Ci pomysłu, wykorzystaj moją dzisiejszą propozycję.
Kotlety z ziemniaków są pyszne w smaku, szybkie i łatwe w przygotowaniu, dlatego idealnie sprawdzą się na obiad. Będą dobre nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci.
W przepisie występuje mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować wersję bezglutenową, wystarczy zamienić tylko mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. W takiej sytuacji postaw na mąkę kukurydzianą lub ryżową – ta sprawdzi się idealnie.
Ziemniaki wbrew pozorom to nie są tylko niepotrzebne kalorie na talerzu. Jakiś czas temu zyskały złą sławę, ale nadszedł czas aby je odczarować. Są one niskokaloryczne i łatwostrawne, zawierają witaminę C, potas i wapń, dodatkowo są powszechnie dostępne i tanie. Ich kaloryczność zależy w dużej mierze od sposobu przygotowania i obróbki termicznej. Pomimo tego, że ziemniaki polecane są na diecie lekkostrawnej i charakteryzują się niską kalorycznością w 100 g, warto pamiętać, że nie każdy powinien po nie sięgać w dowolnych ilościach.
Mam tutaj na myśli wszystkie osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, czyli z insulinoopornością czy już rozwiniętą cukrzycą typu 2. W diecie cukrzycowej zaleca się spożywanie głównie produktów o niskim indeksie glikemicznym, a ziemniaki mają ten indeks bardzo wysoki, bo, aż 95. Ziemniaki to produkt uniwersalny, z którego możesz przygotować wiele pysznych posiłków.
Dokładnie, jak zrobić kotlety z ziemniaków opisuję nieco niżej. Wykorzystaj mój prosty przepis i przekonaj się, że są najlepsze. Będzie to idealny pomysł na obiad i wykorzystanie gotowanych ziemniaków z dnia poprzedniego.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w kotletach z ziemniaków
Lista alergenów dla kotletów z ziemniaków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kotletów z ziemniaków
Usmażone kotlety ułóż na ręczniku papierowym, dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru oleju.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.