Grzanki z piekarnika
- Chleb żytni jasny - 3 kromki (105 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na grzanki z piekarnika krok po kroku
Chleb pokrój w kostkę i wrzuć do dużej miski.
Do chleba dodaj oliwę i zioła.
Czosnek obierz i przeciśnij przez praskę wprost do miski. Całość dokładnie wymieszaj.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia i ułóż na niej grzanki.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 10-12 minut.
Więcej informacji na temat grzanek z piekarnika
Grzanki z piekarnika to idealny dodatek do zup i sałatek, zmieniają całe danie w coś niesamowicie pysznego. Grzanki smakują wyśmienicie ze względu na duży dodatek świeżych ziół. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom kuchni włoskiej, gdyż są pełne tego, co w niej najlepsze, oliwy, bazylii i suszonych pomidorów. Dzięki tym grzankom nawet najnudniejsza zupa zyska pyszny smak i ciekawą fakturę.
Jeżeli zastanawiasz się ile piec grzanki w piekarniku, by były odpowiednio chrupiące jednak wciąż aromatyczne i nieprzypalone, to ten przepis odpowie na twoje pytanie. Z tej receptury powstają niezwykle pyszne pieczone grzanki, które będą świetnym dopełnieniem pysznej zupy, czy sałatki. Choć są bardzo proste, to jednak ich niezwykły aromat sprawia, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Przepis na grzanki z piekarnika jest niesamowicie łatwy i zabiera tylko kilka minut. Dlatego jest to świetny pomysł dla osób zabieganych, które nie mają czasu na długie przesiadywanie w kuchni. Sprawdzą się również jako awaryjny dodatek do dania, gdyż są robione z kilku składników, które zwykle znajdują się w domowej spiżarni.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak zrobić grzanki w piekarniku, niezwykle chrupiące i smakujące wspaniale, to właśnie ten przepis będzie dla ciebie idealny. Powstają z niego najlepsze domowe grzanki w śródziemnomorskim stylu, które nadają całej potrawie włoskiego smaku.
Ten pomysł na grzanki z piekarnika jest nie tylko szybki ale również stanowi zdrowszą alternatywę dla gotowych grzanek ze sklepu. Te robione własnoręcznie są mniej tłuste, nie zawierają utwardzonych tłuszczów szkodliwych dla zdrowia, mają także zdecydowanie mniej soli, z czego na pewno ucieszą się wszystkie osoby ograniczające sód, z powodów różnych schorzeń.
Grzanki można zrobić z chleba lub z bagietki, które straciły świeżość i nie nadają się do zjedzenia w formie kanapek. To idealny pomysł na danie pieczywu drugiego życia, w naprawdę smacznej formie. Te grzanki bardzo przyjemnie chrupią i naprawdę pięknie pachną, dzięki czemu danie, do którego zostają dodane, smakuje jeszcze lepiej.
Alergeny w grzankach z piekarnika
Lista alergenów dla grzanek z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Chleb żytni jasny
Wartości odżywcze grzanek z piekarnika
Grzanki są dobrym dodatkiem do zup, jednak powinny na nie uważać osoby z cukrzycą i insulinoopornością. W wersji domowej zawierają mniej soli, a dużo więcej ziół dlatego nie muszą się ich obawiać osoby na diecie niskosodowej.
Energia i białka
(52g)
Węglowodany
(52g)
Tłuszcze
(52g)
Witaminy
(52g)
Składniki mineralne
(52g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.