Farsz do papryki
- Mięso mielone wieprzowe (200 g)
- Olej rzepakowy (15 ml)
- Cebula (70 g)
- Pieczarki (100 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na farsz do papryki krok po kroku
Cebulę pokrój w drobną kostkę, a czosnek przeciśnij przez praskę.
Pieczarki zetrzyj na tarce na dużych oczkach.
Na oleju usmaż warzywa z odrobiną soli. Ostudź.
Dokładnie wymieszaj warzywa, mięso, jajko oraz przyprawy.
Farsz jest gotowy do nadziewania i pieczenia.
-
Burgery
-
Kulebiaki
-
Danie z mięsa mielonego
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Cevapcici
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Shepherd's pie
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Zupa klopsowa
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Pide
-
Naleśniki z mięsa mielonego
-
Pieczeń z mięsa mielonego
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Co zrobić z mięsa mielonego
Więcej informacji na temat farszu do papryki
To najlepszy, prosty przepis na mięsny farsz do papryki z cebulą i pieczarkami. Jest to propozycja dobra na posiłek o niskiej zwartości węglowodanów. Nadziane nim papryki upieczone z dodatkiem sera mozzarellą są pyszne i soczyste. Przepis na farsz do papryki to nieskomplikowane składniki i szybkie wykonanie. Taki smaczny farsz z mięsa mielonego, pieczarek oraz papryki jest fajnym sposobem na pyszny posiłek dla całej rodziny. Sprawdź jak zrobić farsz do papryki i przygotuj je na kolację albo na obiad.
Farsz do papryki to nadzienie, którym faszeruje się paprykę. Ta wersja nie zawiera ryżu i kaszy. Papryka faszerowana to potrawa wartościowa. W przepisie na farsz do papryki występują proste składniki, takie jak mięso mielone, jajko, olej, cebula oraz pieczarki. Do smaku dodaj czosnek, sól oraz pieprz. Przyda się także natka pietruszki. Przepis na farsz do papryki jest smaczny i zdrowy. Farsz do papryki to dobry sposób na dostarczenie białka. W pyszny sposób zadbasz o to, by potrawa była sycąca. Z takim prostym przepisem otrzymasz niskowęglowodanowy posiłek. Ucieszą się z niego osoby stosujące dietę ketogeniczną.
Jak zrobić farsz do papryki? Najlepszy będzie, jeśli uprzednio podsmażysz na oleju bardzo drobno posiekaną cebulę oraz pieczarki starte na dużych oczkach tarki. Dodaj też ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę. Do smażenia dodaj trochę soli. Warzywa powinny się lekko przyrumienić. Ostudź całość przed wymieszaniem ze wszystkimi składnikami. Wymieszaj bardzo dokładnie farsz, najlepiej dłoniami. I to wszystko. Jak widzisz, jest to taki prosty przepis, że każdy może go zrobić. Do papryki faszerowanej jest najlepszy.
Jak zrobisz farsz do papryki, przygotuj warzywa. Z papryki odkrój wierzch z ogonkiem. Wyjmij ze środka gniazdo nasienne i dokładnie umyj. Do papryk wyłóż farsz. Ułóż papryki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw papryki do nagrzanego na 185 st. C. piekarnika (termoobieg). Piecz przez 40 minut. Na ostatnie 10 minut przed końcem pieczenia wierzch papryk posyp startym serem mozzarella. Ser wtedy smacznie się zarumieni. Nie ma sensu dodawać sera wcześniej, ponieważ ser mógłby się za bardzo spiec (chyba że taki lubisz). Najlepiej jest jeść papryki z farszem na gorąco. Do papryki faszerowanej koniecznie dodaj sos czosnkowy. Dobry sos czosnkowy warto zrobić samemu.
*Zamiast sera mozzarella dobrze sprawdzi się zwykły, żółty ser albo ser feta.
*Cebuli, czosnku i pieczarek nie trzeba wcześniej smażyć. Bez problemu można dodać warzywa surowe.
Alergeny w farszu do papryki
Lista alergenów dla farszu do papryki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze farszu do papryki
Przepis zawiera znikomą ilość węglowodanów. Te pochodzą z warzyw. Jest to dobry przykład na dietę o niskiej zawartości węglowodanów. Ma niski indeks glikemiczny, sporo białka. Zawiera też tłuszcz.
Energia i białka
(219g)
Węglowodany
(219g)
Tłuszcze
(219g)
Witaminy
(219g)
Składniki mineralne
(219g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.