Drink kokosowy

Opublikowano: 30.09.2021 r., 8:11 | Autor: Magda Panek
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Koktajl kokosowy w szklankach
Drink kokosowy
Drink kokosowy to doskonała propozycja na słodki, kokosowy koktajl z alkoholem. Idealnie sprawdzi się dla miłośników kokosa. Przygotuj go podczas spotkania z przyjaciółkami.
Przygotowanie 5 min
288 kcal
Kcal w porcji
230 g
Wielkość porcji
62
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 2 porcji
  • Mleczko kokosowe - Niecała szklanka (200 ml)
  • Syrop cukrowy (50 ml)
  • Wódka (80 ml)
  • Kahlua (40 ml)
  • Lód (200 g)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
kieliszek koktajlowy, shaker

Przepis na drinku kokosowym krok po kroku

Do kieliszków koktajlowych włóż po 100g kruszonego lodu.

W shakerze umieść wódkę, syrop cukrowy, Kahlua oraz mleko kokosowe, wstrząśnij i przelej do kieliszków.

Jak oceniasz przepis na drinku kokosowym
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 87,8% osób

Więcej informacji na temat drinka kokosowego

Drink kokosowy to doskonała propozycja dla miłośników kokosa i mlecznych drinków. Przepis na drinka kokosowego jest łatwy do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go zrobić. Do przygotowania drinka potrzebne Ci będą następujące składniki: mleczko kokosowe, Kahlua, wódka, syrop cukrowy, kostki lodu.

Jak zrobić kokosowego drinka ? Na początek przygotuj kruszony lód. W torebce strunowej umieść kostki lodu, zamknij i przykryj ściereczką, rozdrobnij tłuczkiem do mięsa. Lód umieść w kieliszkach. Do shakera wlej wódkę, mleczko kokosowe, Kahlua oraz syrop cukrowy, wstrząśnij mocno i przelej do kieliszków.

Mleczko kokosowe powstaje poprzez przetarcie miąższu kokosa z dodatkiem wody. Jest ono produktem całkowicie wegańskim, może być spożywany przez osoby z nietolerancją mleka krowiego. Mleko kokosowe zawiera dużą ilość tłuszczu nasyconego, jednak nie zawiera cholesterolu. Kwasy zawarte w kokosie są kwasami krótko łańcuchowymi, dzięki czemu wchłaniają się one bezpośrednio, bez potrzeby wcześniejszego trawienia. Mleczko kokosowe ma różne zawartości tłuszczu począwszy od 7% skończywszy na 25% im wyższa zawartość tłuszczu tym mleko jest bardziej kremowe i ma głębszy smak kokosa. Pamiętaj, aby wybierać mleka bez dodatku substancji konserwujących oraz z jak najkrótszą liczbą składników.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.

Podsumowując szybki koktajl alkoholowy jest dobry na spotkanie z koleżankami. Drink kokosowy jest drinkiem typowo kobiecym, jest słodki i gęsty dlatego doskonale sprawdza się na imprezę w kobiecym gronie. Proporcje na drinka dobierz indywidualnie w zależności od swoich preferencji.

Alergeny w drinku kokosowym

Lista alergenów dla drinka kokosowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na drinku kokosowym

Wartości odżywcze drinka kokosowego

na 100g gotowej potrawy

Drinki z dodatkiem alkoholu są wysokokaloryczne, do tego alkohol nie zawiera żadnych składników odżywczych dlatego powinien występować w naszej diecie możliwie jak najrzadziej. Alkoholu nie powinny spożywać osoby z problemami z wątrobą i nerkami.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(230g)
Energia (kcal)
125.47
288.59
Białko (g)
1.02
2.36
Fenyloalanina (mg)
0.05
0.10
Brak danych dla: kahlua.
czytaj dalej

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(230g)
Węglowodany (g)
17.09
39.30
Węglowodany przyswajalne (g)
17.05
39.22
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.04
0.08

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(230g)
Tłuszcz (g)
1.25
2.87
Tłuszcze nasycone (g)
0.82
1.88
Tłuszcze nienasycone (g)
0.43
0.99
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.34
0.78
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.09
0.21
Cholesterol (mg)
3.86
8.88
Szacunkowy indeks glikemiczny drinka kokosowego 62
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania drinka kokosowego

Koszt składników
139.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mleczko kokosowe
200 ml
Niecała szklanka
5.00
Za 400,0 ml
Liczba opakowań 1
2.50
Za 200 ml
Syrop cukrowy
50 ml
29.00
Za 700,0 ml
Liczba opakowań 1
2.07
Za 50 ml
Wódka
80 ml
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
4.00
Za 80 ml
Kahlua
40 ml
75.00
Za 700,0 ml
Liczba opakowań 1
4.29
Za 40 ml
Lód
200 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 200 g
Koszt składników
139.00