Przepis na drinku kokosowym krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kieliszek koktajlowy, shaker

Do kieliszków koktajlowych włóż po 100g kruszonego lodu.

W shakerze umieść wódkę, syrop cukrowy, Kahlua oraz mleko kokosowe, wstrząśnij i przelej do kieliszków.

Drink kokosowy podany w ozdobnych szklankach. W każdej szklance znajduje się słomka. Na stole oprócz szklanek znajdują się połówki kokosa oraz cytryny.
Drink kokosowy
Koszt przygotowania dania
13.86 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
288 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
62

Drink kokosowy - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o drinku kokosowym

Drink kokosowy to doskonała propozycja dla miłośników kokosa i mlecznych drinków. Przepis na drinka kokosowego jest łatwy do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go zrobić. Do przygotowania drinka potrzebne Ci będą następujące składniki: mleczko kokosowe, Kahlua, wódka, syrop cukrowy, kostki lodu.

Jak zrobić kokosowego drinka ? Na początek przygotuj kruszony lód. W torebce strunowej umieść kostki lodu, zamknij i przykryj ściereczką, rozdrobnij tłuczkiem do mięsa. Lód umieść w kieliszkach. Do shakera wlej wódkę, mleczko kokosowe, Kahlua oraz syrop cukrowy, wstrząśnij mocno i przelej do kieliszków.

Mleczko kokosowe powstaje poprzez przetarcie miąższu kokosa z dodatkiem wody. Jest ono produktem całkowicie wegańskim, może być spożywany przez osoby z nietolerancją mleka krowiego. Mleko kokosowe zawiera dużą ilość tłuszczu nasyconego, jednak nie zawiera cholesterolu. Kwasy zawarte w kokosie są kwasami krótko łańcuchowymi, dzięki czemu wchłaniają się one bezpośrednio, bez potrzeby wcześniejszego trawienia. Mleczko kokosowe ma różne zawartości tłuszczu począwszy od 7% skończywszy na 25% im wyższa zawartość tłuszczu tym mleko jest bardziej kremowe i ma głębszy smak kokosa. Pamiętaj, aby wybierać mleka bez dodatku substancji konserwujących oraz z jak najkrótszą liczbą składników.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.

Podsumowując szybki koktajl alkoholowy jest dobry na spotkanie z koleżankami. Drink kokosowy jest drinkiem typowo kobiecym, jest słodki i gęsty dlatego doskonale sprawdza się na imprezę w kobiecym gronie. Proporcje na drinka dobierz indywidualnie w zależności od swoich preferencji.

Wartości odżywcze drinka kokosowego

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(230g)
Energia (kalorie)
125.47 kcal
288.59 kcal
Białko
1.02 g
2.36 g
Fenyloalanina
0.05 mg
0.10 mg
Brak danych dla: kahlua.
czytaj dalej

Węglowodany w drinku kokosowym

Na 100g
Na porcję
(230g)
Węglowodany
17.09 g
39.30 g
Węglowodany przyswajalne
17.05 g
39.22 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.04 g
0.08 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(230g)
Tłuszcz
1.25 g
2.87 g
Tłuszcze nasycone
0.82 g
1.88 g
Tłuszcze nienasycone
0.43 g
0.99 g
Tłuszcze jednonasycone
0.34 g
0.78 g
Tłuszcze wielonasycone
0.09 g
0.21 g
Cholesterol
3.86 mg
8.88 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny drinka kokosowego 62
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w drinku kokosowym

Lista alergenów dla drinka kokosowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na drinku kokosowym

Cena przygotowania drinka kokosowego

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mleczko kokosowe
200 ml
Niecała szklanka
5.00
Za 400.0 ml
Liczba opakowań 1
2.50
Za 200 ml
Syrop cukrowy
50 ml
29.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
2.07
Za 50 ml
Wódka
80 ml
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
4.00
Za 80 ml
Kahlua
40 ml
75.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
4.29
Za 40 ml
Lód
200 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 200 g
Koszt składników
139.00
Jak oceniasz przepis na drinku kokosowym
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób