Przepis na cointreau krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka, shaker

Wodę gazowaną, likier i lód włóż do shakera. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do szklanki.

Z połowy limonki wyciśnij sok i dodaj do drinka. Całość delikatnie wymieszaj

Cointreau podany w kieliszku i udekorowany miętą.
cointreau
Koszt przygotowania dania
8.35 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
197 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
70

Cointreau - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o cointreau

Cointreau to rodzaj pysznego likieru, który jest składnikiem wielu różnych koktajli alkoholowych. Jego wspaniały smak to zasługa gorzkich pomarańczy z których jest robiony. Najczęściej wybiera się do jego zrobienia te hiszpańskie. Choć najczęściej pije się go bez dodatków, gdyż ma naprawdę łagodny i delikatny aromat, to tworzy on również wspaniałą podstawę dla doskonałego drinka.

Przepis na drinka cointreau jest niezwykle łatwy. Całość robi się tylko z kilku produktów, dzięki czemu jest smaczny, pełen aromatu i naprawdę pięknie się prezentuje. Przygotowanie jest tak proste, że zabiera tylko kilka minut, a dodatkowo poradzi sobie z nim spokojnie nawet początkujący kucharz. To drink, który nie jest pracochłonny, za to wygląda niezwykle efektownie.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić drinka cointreau, by był prosty, ale również niezwykle pyszny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość pięknie się prezentuje w szklankach, a jeszcze lepiej smakuje. Likier idealnie komponuje się z cytrusami. Dlatego w tej wersji łączy się go z limonką. Wszystkie składniki są łatwo dostępne. Zamiast całych owoców można równie dobrze wykorzystać sok limonkowy.

W tym drinku najważniejsze są proporcje, dzięki czemu całość nie jest zbyt kwaśna czy mocna. Likier jest nieco gorzkawy, ale wspaniale podkreślają go limonki. Do napoju używa się również wody gazowanej, która nadaje całości lekkości. Ten drink stanowi idealną opcję na aperitif, ale również sprawdzi się na spotkania towarzyskie.

Limonka, której używa się do koktajlu powinna być dojrzała. Dzięki temu uzyska się z niej naprawdę sporo soku, który nie będzie aż tak kwaśny. To sprawi, że drink będzie smakował naprawdę wybornie.

Do przygotowania tego koktajlu sprawdzi się shaker barmański, dzięki któremu można stworzyć naprawdę wspaniały drink, o idealnej jakości i dobrym smaku. Jednak również bez jego dodatku można uzyskać naprawdę pyszny koktajl. Do całości idealnie nada się woda gazowana o małym nasyceniu minerałami, dzięki czemu nie zaburzy ona kompozycji smakowej tego napoju. Ten drink świetnie sprawdzi się na imprezę, gdyż jest bardzo szybki i łatwy.

Wartości odżywcze cointreau

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(280g)
Energia (kalorie)
Sprawdź - cointreau kcal
Białko
0.10 g
0.28 g
Fenyloalanina
0.00 mg
0.00 mg
Brak danych dla: limonka.
czytaj dalej

Węglowodany w cointreau

Na 100g
Na porcję
(280g)
Węglowodany
8.93 g
25.00 g
Węglowodany przyswajalne
8.53 g
23.88 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.40 g
1.12 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(280g)
Tłuszcz
0.08 g
0.23 g
Tłuszcze nasycone
0.04 g
0.10 g
Tłuszcze nienasycone
0.05 g
0.13 g
Tłuszcze jednonasycone
0.01 g
0.02 g
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.11 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: likier cointreau.
czytaj dalej
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny cointreau 70
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w cointreau

Lista alergenów dla cointreau przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na cointreau

Cena przygotowania cointreau

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Likier Cointreau
50 ml
70.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
7.00
Za 50 ml
Woda gazowana
100 ml
1.50
Za 1500,0 ml
Liczba opakowań 1
0.10
Za 100 ml
Limonka
40 g
pół szt
2.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
0.80
Za 40 g
Lód
90 g
3 kostki
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 90 g
Koszt składników
78.50
Jak oceniasz przepis na cointreau
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób