Przepis na jagermeister drinka krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
  • Jagermeister 40 ml
  • Sok z cytryny 30 ml
  • Sok z limonki 30 ml
  • Grenadyna 30 ml
  • Lód 90 g 3 kostki
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka, shaker

Alkohol, grenadynę i soki owocowe przelej do shakera.

Dodaj lód i całość dokładnie wymieszaj.

Alkohol przelej do szklanki.

Często zadawane pytania

Jagermeister drink podany w szklance z lodem.
jagermeister drink
Koszt przygotowania dania
7.95 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
242 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
78

Jagermeister drink - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o jagermeister drinku

Jagermeister drink to wspaniały sposób na użycie tego niemieckiego trunku w nieco lżejszej wersji. Tak podany smakuje naprawdę wybornie i będzie dobrym wyborem na imprezę To opcja, która jest słodsza i bardziej kolorowa z owocową nutą. Zielona butelka tego trunku jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Choć zwykle pity solo, to wersja dla prawdziwych koneserów. Ma niezwykle gorzki ziołowy smak, który nie wszystkim przypada do gustu. Ten drink jest wspaniałą opcją, by odmienić jego niezwykle trudne oblicze i stworzyć wspaniały, bardzo słodki drink.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jagermeister drink, który będzie smaczny, a przy tym niezbyt skomplikowany, to ta wersje na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest prosta, dlatego spokojnie poradzi sobie z nią nawet początkująca osoba. Do przygotowania tego drinka nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, choć przyda się shaker barmański, który pozwoli dokładnie połączyć wszystkie składniki, tak by tworzyły jedną warstwę. Dzięki temu całość zyskuje wspaniały smak i odpowiednią fakturę.

Przepis na jagermeister drink pozwala a przygotowanie naprawdę fantastycznego koktajlu alkoholowego na bazie jednego z najpopularniejszych trunków. Całość pozbawiona jest mocnego ziołowego smaku, który ginie nieco wśród owocowych aromatów, dzięki temu całość jest lżejsza i delikatniejsza, ale za to naprawdę smaczna.

Wszystkie składniki do przygotowania tego drinka można dostać w każdym większym sklepie, dzięki czemu jego odtworzenie w warunkach domowych nie przysparza problemów.

W jego przygotowaniu najważniejsze są odpowiednie proporcje, dzięki którym całość zyskuje fantastycznego smaku. Nie można przesadzić z ilością alkoholu, gdyż charakteryzuje się on bardzo bogatym aromatem, co mogłoby negatywnie wpłynąć na kompozycję drinka. Nie warto również przesadzać z sokiem z cytrusów, gdyż w zbyt kwaśnej wersji ten drink nie będzie już tak pyszny.

To doskonała opcja na imprezę, dodatek grenadyny sprawia, że całość ma piękny, czerwony kolor, który przyciąga wzrok.

To niezwykle prosty drink, bardzo szybki i łatwy w przygotowaniu. Do całości warto dodać kostki lodu, by całość była dobrze schłodzona.

Wartości odżywcze jagermeister drinka

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(220g)
Energia (kalorie)
110.41 kcal
242.90 kcal
Białko
0.10 g
0.23 g
Fenyloalanina
0.00 mg
0.00 mg
Brak danych dla: sok z cytryny.
czytaj dalej

Węglowodany w jagermeister drinku

Na 100g
Na porcję
(220g)
Węglowodany
18.78 g
41.31 g
Węglowodany przyswajalne
18.68 g
41.10 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.10 g
0.21 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(220g)
Tłuszcz
0.10 g
0.21 g
Tłuszcze nasycone
0.05 g
0.12 g
Tłuszcze nienasycone
0.04 g
0.09 g
Tłuszcze jednonasycone
0.01 g
0.01 g
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.08 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny jagermeister drinka 78
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w jagermeister drinku

Lista alergenów dla jagermeister drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na jagermeister drinka

Cena przygotowania jagermeister drinka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Jagermeister
40 ml
70.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
4.00
Za 40 ml
Sok z cytryny
30 ml
1.00
Za 20.0 ml
Liczba opakowań 2
1.50
Za 30 ml
Sok z limonki
30 ml
7.00
Za 250.0 ml
Liczba opakowań 1
0.84
Za 30 ml
Grenadyna
30 ml
19.00
Za 490.0 ml
Liczba opakowań 1
1.16
Za 30 ml
Lód
90 g
3 kostki
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 90 g
Koszt składników
103.00
Jak oceniasz przepis na jagermeister drinka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób