Koktajl alkoholowy

Koktajl alkoholowy - przepisy

Koktajl alkoholowy - co to jest?

Koktajl alkoholowy

Koktajl alkoholowy powstaje przez zmieszanie różnych alkoholi lub zmieszanie jednego alkoholu z różnymi dodatkami, jak sok owocowy, woda sodowa, mleko, cukier, owoce, itp. Owocowy shake z alkoholem stanowi atrakcyjny napój na imprezie, szczególnie że wspaniale smakuje i orzeźwia. Powstała cała sztuka mieszania alkoholi z dodatkami i atrakcyjnego podawania drinków w pięknych szklankach oprószonych cukrem, z kostkami lodu, z owocami i zawartością, która tworzy piękny efekt kolorystyczny. Koktajle robi się z wódki, rumu, tequili i innych. Popularnym dodatkiem jest sok owocowy, cukier, likiery lub woda sodowa.

Koktajl alkoholowy - proste przepisy na koktajle z dodatkiem alkoholu

Nie wyobrażamy sobie imprezy bez pięknych, kolorowych drinków. Nie tylko orzeźwiają, dodają nieco prądu, lecz także są pyszne i cieszą oko. Tworzenie atrakcyjnych, kolorowych drinków, które wspaniale smakują, to prawdziwa sztuka. Jednak nie koniecznie trzeba skończyć kurs barmański, aby stworzyć pyszny drink na imprezę. Wystarczy poznać kilka zasad ich tworzenia i znać proste i łatwe przepisy. Doradzamy jak robić ciekawe, pyszne drinki i przedstawiamy szybkie i łatwe przepisy na kolorowe koktajle alkoholowe z owocami.

Dlaczego koktajle alkoholowe są tak popularne

Kto wymyślił koktajl alkoholowy

Przepis na koktajl alkoholowy, czyli popularny drink, powstał prawdopodobnie w XVIII wieku. Legenda głosi, że przepis ten ma związek z walkami kogutów, gdyż jego nazwa oznacza ogon koguta. Być może zlewki z alkoholowe z barów podawano kogutom, aby miały więcej werwy. Może zlewki podawano gościom barów, aby zaoszczędzić. Prawdopodobnie wtedy ktoś wpadł na pomysł, aby zrobić drink będący mieszanką dwóch lub więcej napojów alkoholowych. Pomysł chwycił i zaczęto tworzyć coraz to nowe przepisy na pyszne drinki z alkoholem.

Drinki z alkoholem stały się tak modne, że barmani tworzyli je na oczach klientów robiąc atrakcyjne pokazy sztuki nalewania drinków. W międzyczasie wytworzyły się różne rodzaje koktajli, a nawet moda ta przeszła na napoje bezalkoholowe. Dzięki temu powstała moda na koktajle mleczne z owocami.

Rodzaje drinków z alkoholem

Shake z alkoholem powstaje przez zmieszanie kilku różnych alkoholi, tak aby powstała ciekawa kompozycja smaków. Inny sposób na wykonanie drinka polega na dodaniu różnych dodatków do alkoholu. W ten sposób powstają pyszne napoje alkoholowe z wodą sodową, z owocami, tonikiem, sokiem owocowym, lodem, cukrem itp.

Koktajle alkoholowe dzielimy na long drinks i short drinks. Short drink oznacza mały drink w małej szklance o pojemności 100 g. Przepisy na short drinki polegają na mieszaniu mocnych alkoholi i ewentualnym wzbogacaniu ich smaku przez dodatek cukru, żółtka itp. Short drinki nie są rozcieńczane.

Long drink podaje się w dużej, często długiej szklance, o pojemności około 250 g. Long drink stanowi bardziej napój orzeźwiający z alkoholem. Shake tego typu jest mocno rozcieńczony. Dodaje się do niego sok owocowy, sok warzywny, wodę sodową, colę, tonik, cukier, owoce i inne.

Jak zrobić pyszne i proste koktajle alkoholowe na imprezę

Powstały liczne przepisy na pyszne koktajle alkoholowe o różnych smakach. Alkoholowe shake serwuje się nie tylko w barach, lecz także w domu dla gości czy też na imprezach. Szczególnie koktajle alkoholowe typu long drink cieszą się powodzeniem na imprezach, gdyż nie tylko smakują lecz cieszą oko.

Napoje alkoholowe na imprezach nie są zbyt mocne, gdyż chodzi o to, aby gościom podać coś pysznego i orzeźwiającego. Ponadto koktajl alkoholowy musi ładnie wyglądać. Podaje się go w dużej szklance z brzegiem oprószonym cukrem lub solą, z kolorową słomką i z owocami zatopionymi w napoju lub zatkniętym na brzegu szklanki. Hitem na imprezie są shake o pięknych kolorach i napoje warstwowe zawierające warstwy napojów w różnych kolorach.

Aby samodzielnie zrobić pyszny i łatwy napój alkoholowy wystarczy shaker lub mikser, kostki lodu oraz składniki drinków. Warto też znać dobry i łatwy przepis na drink. Proste koktajle owocowe typu long drink podaje się zwykle w czasie imprez, które odbywają się latem. Zaś małe drinki rozgrzewające podaje się zimą.

Proste koktajle alkoholowe robi się najczęściej z wódki, likierów, rumu, tequili lub ginu, rzadziej zaś z whisky. Jako dodatki stosuje się soki owocowe lub warzywne, cukier, tonik, wodę sodową, colę, itp.

Najciekawsze przepisy na proste owocowe drinki

Pyszne drinki z owocami

Owocowy napój z alkoholem na imprezie, nie tylko orzeźwia, lecz także wspaniale smakuje. Dlatego też warto znać przepis na łatwy napój owocowy, który można podać gościom w czasie upałów. Alkohol w koktajlach wzmacnia smak i dodaje gościom wigoru na imprezie. Najczęściej do koktajli dodaje się cytrynę lub limonkę. Limonka jest ważnym składnikiem takich koktajli jak mojito, kuba libre lub caipirinha.

Składnikiem wielu drinków jest sok owocowy. Przykładem jest screwdriver, w którego skład wchodzi wódka i sok pomarańczowy. Natomiast pina colada zawiera sok ananasowy, rum i śmietankę kokosową. Popularny koktajl tequila sunrise powstaje z soku z limonki lub soku pomarańczowego, tequili i wody sodowej. Natomiast tatankę robi się z soku jabłkowego i żubrówki.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto