Drinki z wódką

Drinki z wódką - przepisy

Drinki z wódką - co to jest?

drinki z wódką

Wódka stanowi jeden z najbardziej popularnych składników drinków w Polsce. Jest to popularny alkohol znajdujący się w prawie każdym domowym barku. Można z niej zrobić dobre i ciekawe drinki, zarówno w typie short drinks jak i long drinks. Klasyczne małe i kolorowe drinki powstają z wódki i likierów, jak Blue Curacao czy Black Russian i White Russian. Dodając soki owocowe, wodę gazowaną i kostki lodu uzyskujemy ciekawe i smaczne orzeźwiające napoje na letnią imprezę. Syropy owocowe, na przykład syrop z granatów grenadina czy syrop malinowy, pozwalają na tworzenie ciekawych dwukolorowych napojów, które zachwycają gości na imprezie.

Drinki z wódką - pomysły na wyśmienite drinki z dodatkiem wódki

Impreza, czy spotkanie towarzyskie nie może się obyć bez pysznych i atrakcyjnych drinków na bazie alkoholu. Piękne drinki w dużych szklankach lśniących kostkami lodu i mieniących się kolorami płynów i owoców wyglądają cudownie na barku czy na tacy i wspaniale smakują. Dają energię do zabawy, dodają wigoru, orzeźwiają i wspaniale smakują. Jednym z najpopularniejszych składników drinków jest ogólnodostępna wódka. Na jej bazie powstają proste, domowe, łatwe do zrobienia, kolorowe drinki. Poddajemy ciekawe pomysły jak zrobić smaczne drinki z wódką.

Fajne i smaczne drinki z wódką

Jak się robi dobre drinki alkoholowe z wódką

Drinki upowszechniły się w XIX wieku w USA, jako sposób na wykorzystanie resztek alkoholu w barach. Odkryto wówczas, że ciekawe połączenia różnych alkoholi lub rozcieńczonego alkoholu z dodatkami, świetnie smakuje. Pomysł chwycił, gdy okazało się, że fajne, kolorowe, napoje alkoholowe stanowią atrakcję przyjęć i imprez.

Drinki występują w dwóch odmianach: short drinks i long drinks. Short drinks stanowią mieszankę mocnych alkoholi i podaje się je w małych szklaneczkach. Natomiast long drinks to w zasadzie mocno rozcieńczone napoje alkoholowe, które podaje się w dużych szklankach. Drinki robi się z rumu, tequili, brandy, whisky, lecz najpopularniejszym składnikiem jest wódka.

Wódka jest ogólnodostępna, popularna i znajduje się prawie w każdym domowym barku. Dlatego też najczęściej robi się z niej proste i łatwe domowe drinki.

Najpopularniejsze przepisy na drinki z wódką:

 • Krwawa Mary, czyli wódka i sok pomidorowy,
 • Screwdriver, czyli wódka i soki owocowe,
 • Monte, czyli wódka i mleko,
 • Wściekły pies, czyli wódka i sok malinowy,
 • Kamikaze, wódka i likier Blue Curacao,
 • Black Russian i White Russian, czyli połączenie wódki z likierem kawowym oraz mlekiem lub śmietaną,
 • Wódka sunrise, wariant słynnego koktajlu Tequila Sunrise,
 • Blue lagune, wódka z likierem Blue Curacao,
 • Sex on the beach, czyli klasyczny drink dla kobiet z dodatkiem soków owocowych.

Do wódki dodajemy soki owocowe, wodę gazowaną, kostki lodu, likiery, syropy owocowe, cukier itp. Wykorzystujemy ciekawe i łatwe przepisy lub własne pomysły na kombinacje smakowe i kolorystyczne. Prócz smaku ważny jest także wygląd drinków. Powinny być atrakcyjne, kolorowe, podane w pięknym szkle, udekorowane lodem, cukrem i owocami. Ciekawe efekty otrzymujemy stosując syropy owocowe, na przykład syrop malinowy lub grenadina Syropy opadają na dno i powstają ciekawe efekty kolorystyczne, w zależności od tego jak wlewamy kolorowy sok lub alkohol na wierzch. Warto także nauczyć się robić drinki na poczekaniu, aby zachwycić gości wlewając alkohol i soki na ich oczach. Repertuar przepisów na ciekawe i smaczne drinki pozwoli podawać gościom ich ulubione drinki na życzenie.

Dobre przepisy na proste, domowe i łatwe do zrobienia drinki z wódką

Wódka stanowi jeden z najbardziej popularnych składników drinków. Możemy wykorzystać zarówno wódkę czystą jak i wódki smakowe. Jest to alkohol, który najczęściej mamy ją w domu, dlatego też możemy szybko tworzyć smaczne domowe drinki, nawet dla niespodziewanych gości. Aby stworzyć fajne drinki wystarczą proste pomysły, jak połączenie wódki z sokiem owocowym lub colą. Po prostu nalewamy alkohol, dodajemy soki owocowe lub colę i uzupełniamy całość kostkami lodu i listkami mięty. Zazwyczaj stosuje się proporcje: ⅓ wódki i ⅔ soku. Klasycznym drinkiem tego typu jest Sex on the beach, w którym do wódki dodaje się sok pomarańczowy, grapefruitowy i żurawinowy.

Klasycznym drinkiem na bazie wódki jest Krwawa Mary, czyli klasyczna wódka z sokiem pomidorowym z dodatkiem selera naciowego. Ciekawe efekty kolorystyczne uzyskujemy przez dodanie kolorowych likierów. Do wódki dodajemy likier, a całość uzupełniamy wodą gazowaną lub sokiem z cytryny. Ciekawy efekt kolorystyczny daje likier Blue Curacao w kolorze niebieskim. Jeśli do wódki dodamy likieru kawowego i kostki lodu powstanie fajny drink, o nazwie Czarny Rosjanin. Wariantem tego napoju jest Biały Rosjanin, czyli drink z dodatkiem mleka skondensowanego lub śmietany. Poprzez umiejętne nalewanie składników uzyskamy ciekawe połączenie kolorystyczne czarnego z białym. Do wódki pasuje także mleko. Z tego połączenia powstaje ciekawy drink Monte. Natomiast połączenie wódki z likierem kawowym i paroma kroplami soku cytrynowego daje drink o nazwie Black Magic.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gęstych syropów, jak grenadina czy syrop malinowy. Syropy są ciężkie i opadają na dno szklanki. Dlatego dolewając alkohol a następnie soki uzyskujemy dwu lub trzykolorowy napój. W taki sposób powstaje Wódka Sunrise, czy Red Rasputin. Wódka Sunrise to wariant słynnego koktajlu Tequila Sunrise, z wódką w roli głównej. Najciekawszym efektem dwukolorowym tego napoju jest gęsty syrop grenadina, który opada na dno i miesza się z koktajlem z wódki i soku pomarańczowego. Efekt wschodzącego słońca uzyskujemy przez powolne dolewanie grenadiny do koktajlu. Drink Red Rasputin powstaje na tej samej zasadzie, lecz wcześniej robimy koktajl z wódki i coli. Pomysłów na wykorzystanie efektów tworzonych przez grenadinę jest bez liku. Fajny efekt dwukolorowy powstaje przy użyciu grenadiny i likieru Blue Curacao. Należy wlewać płyny bardzo ostrożnie, żeby się nie wymieszały i utworzyły trzy warstwy kolorystyczne.

Ciekawe pomysły na smaczne napoje powstają z wykorzystania wódek kolorowych. Na przykład wódka cytrynowa świetnie smakuje z tonikiem. Najprostszy drink można zrobić z wódki smakowej owocowej. Wystarczy rozcieńczyć wódkę wodą gazowaną, zaś szklankę udekorować owocami.

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto