Proste drinki

Proste drinki - przepisy

Proste drinki - co to jest?

proste drinki

Drinki na imprezie stały się bardzo popularne, gdyż napój z dodatkiem alkoholu orzeźwia, świetnie smakuje i nie upija, dzięki czemu goście mogą się długo i dobrze bawić. Drinki zwykle podaje się w dużych szklankach z kostkami lodu. Podstawą drinków jest najczęściej wódka, rum, tequila lub brandy. Do smaku dodajemy również kolorowe likiery. Szklankę uzupełniamy sokiem owocowym lub wodą sodową. Najciekawsze i łatwe do zrobienia drinki to na przykład tequila sunrise, screwdriver, sex on the beach i inne.

Proste drinki - zbiór przepisów na szybkie i łatwe drinki na bazie różnych alkoholi

Impreza nie może się obyć bez pysznych drinków z dodatkiem alkoholu. Najciekawszym napojem dla gości jest napój orzeźwiający z wódką, rumem czy tequilą rozcieńczonymi sokami owocowymi. Fajne, kolorowe drinki zachwycają nie tylko smakiem, lecz także wyglądem. Przedstawiamy jak i z czego zrobić proste i szybkie drinki na imprezę. Doradzamy najciekawsze przepisy na domowe drinki, które możesz zrobić na szybko przed imprezą lub na oczach gości.

Jak zrobić fajne i łatwe domowe drinki

Jak robi się fajne, kolorowe drinki i koktajle alkoholowe

Impreza nie może się obyć bez drinków. Nie tylko sprawiają, że goście się dobrze bawią, lecz także wspaniale smakują i cieszą oko. Dobre drinki powstają na zasadzie mieszania różnych alkoholi lub rozcieńczania alkoholu różnymi dodatkami, jak soki owocowe i warzywne, woda sodowa, tonik itp.

Nie wiadomo kto właściwie wymyślił drinki i koktajle, lecz upowszechniły się one w XIX wieku w USA. Powstała cała kultura tworzenia, mieszania i nalewania drinków w barach. Stworzono niezliczone przepisy na pyszne, kolorowe drinki. Wyróżniamy dwa rodzaje drinków, czyli short drinks i long drinks.

Short drinks robi się przez mieszanie mocnych alkoholi, tak aby uzyskać fajne zestawienie smakowe. Podaje się je w małej szklance lub kieliszku. Drinków tych nie rozcieńcza się. Niekiedy wzbogaca się smak przez dodanie soku z limonki, cukru czy żółtka. Przykładem jest słynny drink margarita czy caramba. Short drinks są idealne na imprezę w eleganckim gronie.

Latem, na imprezę w dużym gronie przygotowuje się najczęściej tak zwane long drinks, czyli właściwie napoje orzeźwiające z dodatkiem alkoholu. Drinki tego typu podaje się w dużych szklankach, są mocno rozcieńczone i często schłodzone kostkami lodu. Zawierają najczęściej alkohol rozcieńczony sokiem owocowym, wodą sodową, tonikiem i wzbogacone cukrem, likierami, czy owocami. Przykładem koktajli typu long drinks są mojito, screwdriver, pina colada, krwawa mary, tequila sunrise i inne.

Jak zrobić fajne i szybkie domowe drinki na imprezę

Fajne, proste drinki stanowią atrakcję każdej imprezy, dlatego warto poznać łatwe i szybkie przepisy, jak przygotować dla gości dobre napoje. Domowe drinki są bardzo łatwe do zrobienia, wystarczy tylko znać kilka przepisów lub stworzyć nowe, własne kombinacje smakowe.

Aby zrobić własne, domowe drinki na imprezę, należy zaopatrzyć się w shaker lub mikser, kostki lodu, ładne szklanki oraz składniki drinków. Proste drinki robimy z wódki, rumu, tequili, ginu, lub rzadziej z whisky. Dodatkowe składniki jakie mogą być potrzebne to: soki owocowe, cola, woda sodowa, tonik itp, cukier i różnego rodzaju likiery.

Na imprezie szczególnie pięknie wyglądają kolorowe drinki podane w eleganckim szkle i zachwycające efektami kolorystycznymi. Brzeg szklanki moczy się w wodzie, a następnie w cukrze lub soli, aby uzyskać ciekawy efekt oszronienia. Ponadto szklanki dekoruje się plasterkiem cytryny lub pomarańczy i dodaje kolorową słomkę.

Najprostsze przepisy na dobre, proste drinki domowe

Jak przygotowywać szybkie i łatwe domowe drinki na imprezę

Drinki zwykle składają się z 2 - 3 składników. Warto przed imprezą zaopatrzyć się w składniki wybranych drinków i opracować przepisy. Drinki można przygotować przed imprezą, lecz możemy również zaskoczyć gości robiąc drinki na bieżąco.

Najpopularniejszym składnikiem drinków jest wódka, która zwykle znajduje się w domowym barku. Drugim ważnym składnikiem są soki owocowe, jak sok pomarańczowy, sok z limonki, lub owoce, z których wyciskamy świeże soki.

Najprostszym drinkiem jest mieszanka wódki i soku owocowego. Do wódki pasuje sok pomarańczowy lub sok grapefruitowy. Nalewamy do szklanek ⅓ wódki i dopełniamy sokiem. Całość uzupełniamy kostkami lodu. Bardzo popularnym drinkiem jest napój o ciekawej nazwie Sex on the beach. W jego skład wchodzi wódka, likier brzoskwiniowy, sok pomarańczowy i sok żurawinowy. Ciekawym napojem, który ładnie się prezentuje na stole, jest White Russian i Black Russian. Łączymy tu wódkę, likier kawowy i mleko skondensowane. Wystarczy umiejętnie nalać składniki, aby uzyskać ciekawy efekt czarno-biały.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto