Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka, shaker

Przepis na tequila sunrise krok po kroku

Do shakera wrzuć kostki lodu, wlej sok pomarańczowy i tequilę. Dokładnie wymieszaj.

Na dno szklanki wlej grenadynę i dodaj resztę koktajlu.

Tequila sunrise podana w małym kieliszku i udekorowana pomarańczami.
Tequila sunrise - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - tequila sunrise

W skrócie
Wielkość
jednej porcji
210 g
Indeks glikemiczny
83

Wartości odżywcze tequila sunrise

na 100g gotowej potrawy

Ten drink ze względu na udział alkoholu nie powinien pojawiać się w menu zbyt często.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(210g)
Energia (kcal)
54.14
113.70
Białko (g)
0.22
0.45
Fenyloalanina (mg)
0.00
0.01
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(210g)
Węglowodany (g)
5.02
10.54
Węglowodany przyswajalne (g)
4.92
10.33
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.10
0.21
Sacharoza (cukier) (g)
1.16
2.44
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej
Glukoza (g)
0.65
1.36
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej
Fruktoza (g)
0.69
1.46
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej
Laktoza (g)
0.00
0.00
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(210g)
Tłuszcz (g)
0.08
0.18
Tłuszcze nasycone (g)
0.05
0.11
Tłuszcze nienasycone (g)
0.03
0.07
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.02
0.04
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.02
0.03
Tłuszcze trans (g)
0.00
0.00
Brak danych dla: sok z granatu 100%.
czytaj dalej
Cholesterol (mg)
0.00
0.00
Szacunkowy indeks glikemiczny tequila sunrise 83
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w tequila sunrise

Lista alergenów dla tequila sunrise przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na tequila sunrise

Więcej informacji na temat tequila sunrise

Tequila sunrise to jeden z najsłynniejszych koktajli alkoholowych. Niezwykle smaczny i bardzo kolorowy. Swoją nazwę zawdzięcza czerwono żółtemu kolorowi, który przypomina wyglądem wschód słońca. Zyskał popularność dzięki piosence i filmowi o tym samym tytule. Charakteryzuje się niezwykle słodkim smakiem. To drink, który idealnie sprawdzi się nie tylko na imprezę, ale również jako napój w upalne dni, gdyż wspaniale gasi pragnienie. Ten koktajl alkoholowy najlepiej smakuje bardzo dobrze schłodzony. Jak w każdym drinku, również w jego przypadku niezwykle ważne są odpowiednie proporcje. To dzięki nim zachowuje on wspaniały wygląd, a przy okazji wyborny smak. W przypadku tego koktajlu niezwykle ważna jest ilość warstwy żółtej i czerwonej, które przygotowuje się osobno.

Wszystkie składniki, które są potrzebne do przygotowania tego koktajlu można z łatwością znaleźć w każdym większym sklepie. Najważniejszym produktem jest tequila. Warto wybrać taką z wyższej półki, gdyż jej smak najlepiej skomponuje się w drinku. Grenadyna, której dodaje się do drinka ze względu na dużą ciężkość opada na dno i tylko lekko łączy się z sokiem pomarańczowym. To właśnie dzięki temu w drinku powstaje piękna warstwa czerwieni, pomarańczy i żółci, które odwzorowują wschodzące słońce. W dodatku drink ma bardzo pyszny, słodki i delikatny smak. To gratka dla wszystkich miłośników owocowych koktajli.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tequila sunrise w domu, by był niezwykle prosty, a przy tym naprawdę smaczny, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Wychodzi z niego drink bardzo elegancki, kolorowy i niezwykle pyszny. Prezentuje się elegancko, więc będzie dobrą opcją nawet na imprezę. Na pewno przyciągnie wzrok wszystkich gości.

Przepis na tequila sunrise jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie sprawdzi się nawet dla początkujących. Do jego przygotowania przyda się tylko shaker barmański, który pozwoli dobrze połączyć alkohol z sokiem pomarańczowym, a także dobra tequila, która w takim wydaniu jest nie tylko słodka i pyszna, ale również bardzo elegancka. Do drinka przyda się również lód, by był dobrze schłodzony.

Szacunkowy koszt przygotowania tequila sunrise

Koszt składników
92.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Tequila
30 ml
70.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
3.00
Za 30 ml
Sok pomarańczowy
60 ml
4.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.24
Za 60 ml
Sok z granatu 100%
30 ml
grenadyna
13.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.39
Za 30 ml
Lód
90 g
3 kostki
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 90 g
Koszt składników
92.00
Jak oceniasz przepis na tequila sunrise
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91.4% osób