Przepis na sex on the beach drink krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka, shaker

Wódkę, likier i sok pomarańczowy wlej do shakera. Dodaj lód i dokładnie wymieszaj. Przelej do szklanki.

Do koktajlu dolej sok żurawinowy.

Sex on the beach drink podany w wysokiej szklance z pomarańczą.
sex on the beach drink
Koszt przygotowania dania
4.29 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
205 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
82

Sex on the beach drink - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o sex on the beach drinku

Sex on the beach drink to jeden z kultowych już koktajli. Z łatwością można dostać go w każdym barze. Ma przepiękny kolor i zaskakuje słodkością. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom owocowych smaków. Najlepiej smakuje schłodzony, idealnie sprawdza się w gorące dni. Koktajl ten znajduje się na oficjalnej liście Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów.

Przepis na drinka sex on the beach powstał w latach 80. To koktajl, który zachwyca mnogością barw i pysznym, owocowym smakiem. Choć istnieje naprawdę wiele jego odmian, najlepsza i najbardziej popularna jest ta oryginalna. W której sok pomarańczowy łączy się z sokiem żurawinowym i alkoholem. Duża ilość soków sprawia, że drink jest bardzo delikatny, a przy tym niezwykle słodki.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić drinka sex on the beach, by był naprawdę smaczny, a przy tym prosty w przygotowaniu, to ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Całość robi się w ekspresowym tempie, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Do jego przygotowania używa się kilku składników, jednak wszystkie są bardzo łatwo dostępne. Sok żurawinowy najlepiej wybrać ten w wersji 100%, dzięki czemu całość nie będzie zbyt słodka. Miłośnicy dużej słodyczy mogą skorzystać z soku dosładzanego lub wybrać syrop owocowy.

To idealna opcja na imprezę. Drink jest bardzo łatwy, a prezentuje się bardzo efektownie. Jest niezwykle kolorowy, to dzięki dużej zawartości soków owocowych. Do koktajlu dodaje się również wódkę i likier brzoskwiniowy, które idealnie się łączą z pomarańczami. Likier brzoskwiniowy jest niezwykle słodki i orzeźwiający. To dobry wybór szczególnie na lato. Taka kompozycja sprawia, że koktajl jest bardzo smaczny.

Do jego przygotowania dobrze jest użyć shakera barmańskiego. To łatwy sposób na udoskonalenie tego koktajlu. Drink można przygotować również bez niego, wystarczy całość dobrze wymieszać patyczkiem lub łyżeczką.

Ten koktajl jest naprawdę szybki, prosty, a przy tym bardzo dobry. Wszystkie składniki można znaleźć w każdym większym sklepie, przez co można go odtworzyć w domu. Warto jednak zachować odpowiednie proporcje, by cieszyć się najlepszym smakiem.

Wartości odżywcze sex on the beach drinka

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(230g)
Energia (kalorie)
89.30 kcal
205.40 kcal
Białko
0.15 g
0.34 g
Fenyloalanina
0.00 mg
0.00 mg
Brak danych dla: sok żurawinowy 100%.
czytaj dalej

Węglowodany w sex on the beach drinku

Na 100g
Na porcję
(230g)
Węglowodany
7.70 g
17.70 g
Węglowodany przyswajalne
7.61 g
17.50 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.09 g
0.20 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(230g)
Tłuszcz
0.07 g
0.17 g
Tłuszcze nasycone
0.02 g
0.05 g
Tłuszcze nienasycone
0.03 g
0.08 g
Tłuszcze jednonasycone
0.01 g
0.02 g
Tłuszcze wielonasycone
0.03 g
0.06 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny sex on the beach drinka 82
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w sex on the beach drinku

Lista alergenów dla sex on the beach drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sex on the beach drink

Cena przygotowania sex on the beach drinka

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
40 ml
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
2.00
Za 40 ml
Likier brzoskwiniowy
20 ml
30.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
1.20
Za 20 ml
Sok pomarańczowy
40 ml
4.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.16
Za 40 ml
Sok żurawinowy 100%
40 ml
9.00
Za 750.0 ml
Liczba opakowań 1
0.48
Za 40 ml
Lód
90 g
3 kostki
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.45
Za 90 g
Koszt składników
73.00
Jak oceniasz przepis na sex on the beach drink
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób