Malibu z mlekiem
- Malibu - 4 kieliszki (200 ml)
- Wódka - 3 kieliszki (150 ml)
- Mleko 3,2% (600 ml)
- Syrop cukrowy - 8 łyżek stołowych (80 ml)
- Ananas (130 g)
- Lód (200 g)
Przepis na malibu z mlekiem krok po kroku
Lód umieść w shakerze.
Wlej wódkę, dodaj mleko i malibu oraz syrop cukrowy.
Wstrząsaj shakerem do momentu wymieszania składników.
Ananasa pokrój w trójkąty i natnij je tak aby można je było umieścić na brzegu szklanki.
Napój podawaj schłodzony.
Więcej informacji na temat malibu z mlekiem
Malibu z mlekiem to bardzo dobry pomysł na pyszny kokosowy drink idealny na babski wieczór. Drinka można przygotować w dzbanku lub osobno dla każdego w szklance. Malibu z mlekiem jest dość słodkie i można je wzbogacić dodatkiem smakowego likieru. Przepis na malibu z mlekiem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia drinka potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: malibu, wódka, mleko 3,2%, syrop cukrowy, ananas, lód.
Jak zrobić malibu z mlekiem? Lód umieść w shakerze. Wlej wódkę, dodaj mleko i malibu oraz syrop cukrowy. Wstrząsaj shakerem do momentu wymieszania składników. Ananasa pokrój w trójkąty i natnij je tak aby można je było umieścić na brzegu szklanki. Napój podawaj schłodzony.
Malibu to likier produkowany na bazie rumu i aromatu kokosowego, nazywany także aromatyzowanym rumem. Trunek pochodzenia karaibskiego ma średnią zawartość alkoholu. Jest składnikiem wielu różnych drinków. Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Alkoholu nie powinny spożywać osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Podsumowując smaczne malibu z mlekiem sprawdzi się idealnie jako orzeźwiający drink na imprezę w gronie znajomych. Domowe malibu to smaczne uwieńczenie ciężkiego dnia w pracy. Najlepsze malibu przygotujesz z pełnotłustym mlekiem lub śmietanką. Malibu można przygotować także z dodatkiem musu z truskawek lub jagód. Smaczny drink można zrobić w wersji bez dodatku alkoholu z samym mlekiem i syropem kokosowym. Składniki do przygotowania drinka powinny być schłodzone.
Alergeny w malibu z mlekiem
Lista alergenów dla malibu z mlekiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze malibu z mlekiem
Malibu z mlekiem to wysokoprocentowy napój na bazie wódki. Nie powinny go spożywać osoby mające chorą wątrobę. Drinki z alkoholem są niewskazane także dla osób poniżej 18 roku życia oraz kobiet w ciąży.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.