Napoje z alkoholem

Napoje z alkoholem - przepisy

Napoje alkoholowe - co to jest?

napoje z alkoholem

Napoje z alkoholem zdobyły szczególnie dużą popularność na imprezach, gdzie pije się dużo. Dlatego też wymyślono napoje alkoholowe, które są mocno rozcieńczone wodą, sokami owocowymi i kostkami lodu. Napoje te są pyszne, orzeźwiające, a jednocześnie dość mocne, aby goście mogli się dobrze bawić. Powstała nieskończona ilość przepisów na mieszanki tworzące napoje z alkoholem. Najprostszy przepis stanowi screwdriver czyli połączenie wódki z sokiem owocowym lub z colą. Powstały popularne przepisy na drinki z alkoholem, jak mojito, tequila sunrise, pina colada, malibu i wiele innych.

Napoje z alkoholem - zbiór pomysłów na napoje z dodatkiem alkoholu

Dziś trudno sobie wyobrazić imprezę bez alkoholu. Warto jednak, aby napoje z alkoholem na imprezie nie były zbyt mocne, aby goście mogli się długo bawić. Dlatego też wymyślono różne przepisy na napoje z alkoholem, które są mocno rozcieńczone. Dzięki temu goście mogą się dobrze bawić popijając pyszne, niezbyt mocne, drinki. Istnieje cała sztuka tworzenia koktajli, tak aby nie tylko smakowały, lecz także pięknie się prezentowały w długich szklankach. Przedstawiamy najciekawsze przepisy na napoje z alkoholem i doradzamy jak samodzielnie zrobić atrakcyjne napoje na imprezę.

Jak wymyślono napoje z alkoholem

Jak powstał koktajl alkoholowy

Alkohol znany jest od czasów Sumerów, którzy po raz pierwszy zaczęli warzyć piwo. Jednak mocny alkohol stwarza problemy, szczególnie na imprezach, gdzie goście dużo piją. Dlatego też wymyślono napoje z alkoholem, czyli drinki lub koktajle. Smaczny napój z alkoholem jest orzeźwiający, pyszny i pięknie wygląda w dużej szklance ozdobionej owocami. Jednocześnie nie jest na tyle mocny, aby goście na imprezie zanadto się upili.

Napoje z alkoholem wywodzą się z koktajli alkoholowych, które wymyślono w XIX wieku. Prawdopodobnie chciano wykorzystać resztki alkoholu w barach. Zaś nazwa koktajl sugeruje, że napój ten powstał w związku z walkami kogutów, gdzie gościom barów podawano napoje w postaci mieszanki zlewek z alkoholi. Później powstał pomysł na tzw. long drink, czyli mocno rozcieńczony napój z dodatkiem alkoholu.

Drink alkoholowy podaje się w dużej szklance ozdobionej owocami i oprószonej cukrem lub solą. Do tego dodaje się kolorową słomkę. Istnieje cała sztuka tworzenia kolorowych koktajli, które cieszą oko i zdobią barek na imprezie.

Jak zrobić prosty i smaczny napój orzeźwiający na imprezę

Aby zrobić pyszny napój dla gości, wystarczy prosty przepis, shaker, kostki lodu i składniki drinka. Drinki robi się zazwyczaj z dodatkiem wódki, rumu, tequili, oraz słodkich likierów. Potrzebne będą również takie składniki jak soki owocowe, cukier, owoce, woda sodowa, cola i inne w zależności od przepisu.

Jeśli impreza odbywa się latem, niezbędne są kostki lodu, aby schłodzić koktajl. Brzeg szklanki zanurzamy w wodzie, a następnie w cukrze, tak aby uzyskać ciekawy efekt. Do shakera wlewamy alkohol, wodę sodową, sok owocowy i inne dodatki według przepisu i mieszamy. Wlewamy do szklanej, które dekorujemy plasterkiem cytryny.

Najciekawszy przepis na drink alkoholowy

Przepis na napój z alkoholem

Najpopularniejsze drinki alkoholowe świata:

  • malibu,
  • mojito,
  • kamikaze,
  • pina colada,
  • tequila sunrise,
  • tatanka.

Przepisów na drinki i koktajle alkoholowe jest mnóstwo. Najprostszym sposobem na prosty, smaczny i orzeźwiający napój z alkoholem jest dodanie wódki do soku owocowego. Warto pamiętać, że goście na imprezie piją dużo napojów, dlatego napój z alkoholem nie może być zbyt mocny. Możemy zastosować taki alkohol jak wódka, rum, tequila i inne. Natomiast do rozcieńczenia stosujemy różne soki owocowe, wodę, colę, wyciśnięty sok z cytryny lub limonki. Dodatkowo napój można dosłodzić cukrem. Każdy może wymyślić i wypróbować własny pomysł na drink z alkoholem.

Najciekawsze przepisy na drinki z alkoholem

Jeśli sami robimy drinki na imprezę warto również poznać najciekawsze przepisy na słynne drinki i koktajle. Najprostszym napojem na imprezę jest drink typu screwdriver, czyli wódka z sokiem owocowym. Jednym z najpopularniejszych drinków na imprezę jest mojito. Napój ten powstaje z rumu z dodatkiem cukru, soku z limonki i mięty. Całość uzupełnia się wodą sodową.

Na imprezach dużą popularnością cieszą się drinki w stylu malibu, czyli koktajl na bazie mleka i rumu. Malibu to także nazwa likieru kokosowego, z którego robi się egzotyczne drinki. Kolorowe likiery stanowią bazę do drinków, w których można uzyskać ciekawe efekty kolorystyczne. Do koktajli wybieramy kolorowy likier, łączymy go z wódką i dodajemy wodę sodową.

Ciekawym połączeniem jest kuba libre, czyli rum z colą oraz gin z tonikiem. Ciekawe efekty kolorystyczne tworzy słynny koktajl tequila sunrise, który powstaje z likieru, tequili, soku z limonki i wody. W czasie nalewania cięższe składniki opadają na dno tworząc w szklance ciekawy efekt kolorystyczny.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto