Ciasto toffi na krakersach
- Krakersy - 2 opakowania (200 g)
- Masa krówkowa - 1 puszka (400 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (180 g)
- Żelatyna - 2 łyżki (20 g)
- Cukier puder - 2 łyżki (20 g)
Przepis na ciasto toffi na krakersach krok po kroku
Żelatynę przygotuj według instrukcji na opakowaniu.
Śmietankę wlej do miski, wsyp cukier puder i miksuj na sztywną pianę.
Następnie dodaj żelatynę do śmietanki i delikatnie wymieszaj.
Krakersy wyłóż na dno szklanego naczynia, wyłóż krem śmietankowy, masę kajmakową, krakersy i ponownie krem.
Tak przygotowane ciasto odłóż do lodówki na kilka godzin.
Więcej informacji na temat ciasta toffi na krakersach
Ciasto toffi na krakersach, które nie wymaga pieczenia to dobry pomysł na szybkie, domowe łakocie. Deser jest łatwy w przygotowaniu, a dodatkowo tani. Do jego wykonania będziesz potrzebować podstawowe składniki, które bez problemu dostaniesz w każdym większym sklepie, będą to: krakersy, masa kajmakowa w puszcze, śmietanka 30% tłuszczu, żelatyna i cukier puder.
U mnie żelatyna będzie tradycyjna w proszku, śmiało możesz zastąpić ja żelatyną w paskach.
Śmietankę 30% możesz zamienić też na nieco niższą wersję kaloryczną, postaw na taką o zawartości 18% tłuszczu.
Zatem, jak zrobić ciasto toffi na krakersach?
W pierwszej kolejności przygotuj żelatynę według instrukcji na opakowaniu, zostaw do ostygnięcia.
W tym czasie przelej śmietankę do miski, dodaj cukier puder i miksuj całość do momentu, aż ciecz zamieni się w sztywną pianę.
Tak powstały krem połącz z żelatyną za pomocą drewnianej łyżki i delikatnie wymieszaj.
Krakersy wyłóż na dnie naczynia szklanego, dodaj krem ze śmietany, warstwę masy kajmakowej, krakersy i ponownie warstwę kremu.
Tak przygotowane ciasto włóż do lodówki na kilka godzin.
Po tym czasie nasze pyszne ciasto będzie dobre do spożycia.
Sam widzisz, jaki to prosty w przygotowaniu przepis, poradzi sobie z nim nawet osoba, która nie ma doświadczenia w kuchni.
Masa do ciasta nie zawiera glutenu, co będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Jeśli zadbasz, aby krakersy były bezglutenowe, ciasto będzie całkowicie pozbawione tych frakcji prolaminowych.
Skoro już znasz mój sprawdzony przepis na ciasto toffi na krakersach, koniecznie przygotuj je w swoim domu dla całej Twojej rodziny.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w cieście toffi na krakersach
Lista alergenów dla ciasta toffi na krakersach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
- proszek do pieczenia
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krakersy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Krakersy
- masa krówkowa
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze ciasta toffi na krakersach
Krakersy możesz zamienić na biszkopty lub herbatniki.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.