Ciasto calineczka
- Masło (200 g)
- Czekolada deserowa (200 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier (200 g)
- Mąka pszenna typ 500 (150 g)
- Budyń (proszek) (80 g)
- Mleko 2% (750 ml)
- Cukier puder (100 g)
- Margaryna do pieczenia (200 g)
- Konfitura truskawkowa (80 g)
Przepis na ciasto calineczka krok po kroku
Do miski wbij jajka i ubij je wraz z cukrem.
Do rondelka włóż masło i nieco je roztop. Dodaj do niego połamaną czekoladę.
Gdy czekolada będzie roztopiona, wlej ją do miski z jajkami, cały czas ubijając.
Do miski przesiej mąkę i dokładnie ją rozmieszaj.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i wylej na nią ciasto.
Formę włóż do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz przez 30 minut.
Ciasto schłodź i podziel na 3 części. Dwie części pokrusz drobno.
500 ml mleka zagotuj w garnku z cukrem pudrem.
W 1 szklance mleka rozmieszaj proszek budyniowy.
Wlewaj powoli do mleka rozmieszany proszek budyniowy.
Całość cały czas mieszaj aż do zgęstnienia.
W misce ubij masło na gładką masę, powoli dodawaj do niego budyń i ubijaj do wymieszania.
Krem podziel na 2 równe części, do każdej dodaj dżem truskawkowy.
Na spodzie biszkopta wyłóż 1 część kremu budyniowego, następnie posyp połową pokruszonego ciasta, postępuj tak samo z drugą warstwą.
-
Orzechowiec
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Drożdżówka z budyniem
-
Jabłecznik z budyniem
-
Sernik bez spodu
-
Szarlotka z budyniem
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Sernik z jogurtów greckich
-
Sernik na kruchym spodzie
-
Babeczki z budyniem
-
Pastel de nata
-
Ciasto królewiec
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Ciasto z budyniem
-
Ciasto budyniowe
-
Ciasto michałek
-
Ciasta z budyniem
Więcej informacji na temat ciasta calineczki
Ciasto calineczka to niezwykle ciekawy i bardzo letni wypiek, który będzie świetnym wyborem dla wszystkich miłośników ciekawych deserów. Jest prosty, ale smaczny.
Przepis na ciasto calineczka to doskonały pomysł na pyszny deser do kawy. Jest pyszne, a przy tym naprawdę proste. Będzie idealnym wyborem na upalne dni. Jego przygotowanie jest proste, a ciast prezentuje się naprawdę wspaniale. Wyglądem przypomina mały torcik, który wspaniale sprawdzi się na co dzień. Choć jest prosty, to wcale nie banalny. To dobre rozwiązanie na szybki deser dla całej rodziny. Do przygotowania używa się tylko podstawowego sprzętu kuchennego. Przyda się piekarnik, najlepiej z termoobiegiem, by pieczenie było szybsze. Wiele osób obawia się sięgać po ciasta na bazie biszkoptu, ze względu na długi czas wypieku i duże prawdopodobieństwo niewyrośnięcia ciasta. Z tym przepisem nie trzeba się o to martwić. Biszkopt piecze się niezbyt długo, jednak warto pamiętać o tym, że ten czas powinien być indywidualnie dostosowany do posiadanego piekarnika. Każdy sprzęt grzeje inaczej, dlatego warto sprawdzać ciasto również za pomocą drewnianego patyczka, by mieć pewność, że ciasto jest już upieczone w środku. Całość zabiera tylko kilka chwil, a ciasto z przepisu jest naprawdę łatwe, a przy tym niezwykle smaczne. To dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które kochają domowe wypieki. To ciasto wspaniale sprawdzi się na niedzielne, leniwe popołudnia, jest bardzo proste, a przy tym niezwykle aromatyczne, to ze względu na spory udział owoców, które dzięki pieczeniu rozpływają się w ustach.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto calineczka, by było smaczne i łatwe, to ten prosty przepis stanowi wspaniałą inspirację. Jest tak dobre, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Wszystkie składniki z łatwością można znaleźć w każdym większym sklepie. Składa się ono z masy budyniowej i jest udekorowane dorodnymi truskawkami, dlatego najlepiej robić je w sezonie letnim, gdy można dostać świeże owoce. Najważniejszym punktem tego kremu jest przygotowanie pysznego budyniu, który nada całości odpowiedniej konsystencji, a także pysznego smaku. Sięgnij raczej po budyń śmietankowy lub waniliowy, który najlepiej pasuje do tego ciasta. Do przygotowania tego kremu nie potrzeba dużego doświadczenia kulinarnego, przyda się za to cierpliwość i dobry mikser.
Alergeny w cieście calineczko
Lista alergenów dla ciasta calineczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Czekolada deserowa
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze ciasta calineczki
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(211g)
Węglowodany
(211g)
Tłuszcze
(211g)
Witaminy
(211g)
Składniki mineralne
(211g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.