Bitki wieprzowe
- Łopatka wieprzowa (800 g)
- Mąka ziemniaczana (40 g)
- Cebula - 3 średnie sztuki (250 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Bulion warzywny (300 ml)
- Przecier pomidorowy z solą (50 g)
Przepis na bitki wieprzowe krok po kroku
Łopatkę wieprzową pokrój w plastry, dopraw solą i pieprzem, obtocz w mące ziemniaczanej.
Rozgrzej olej na patelni i obsmaż mięso aż będzie złote.
Cebulę pokrój w pióra i podsmaż na patelni po mięsie.
Mięso i cebulę przełóż do garnka, zalej bulionem warzywnym, dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Gotuj na wolnym ogniu przez 40 minut.
Na koniec dodaj łyżkę przecieru pomidorowego i duś jeszcze 10 minut.
Więcej informacji na temat bitek wieprzowych
Bitki wieprzowe to sprawdzony przepis na pyszny obiad dla całej rodziny. Przepis na bitki wieprzowe jest bardzo szybki w przygotowaniu, nie potrzebujesz także dużego doświadczenie kulinarnego aby go wykonać. do zrobienia bitek wieprzowych potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: łopatka wieprzowa, cebula, bulion warzywny, mąka ziemniaczana, przecier pomidorowy, sól, pieprz, ziele angielskie i liść laurowy.
Jak zrobić bitki wieprzowe? Na początek pokrój mięso z łopatki na plastry grubości 1-2 centymetrów. Dopraw je solą i pieprzem oraz obtocz w mące ziemniaczanej. Rozgrzej olej na patelni i obsmaż plastry mięsa aż będą złote. Następnie pokrój cebulę w cienkie piórka i zeszklij na patelni po mięsie. Mięso wraz z cebulą przełóż do garnka, wlej bulion, dodaj liść laurowy i ziele angielskie, dopraw solą i pieprzem i gotuj na wolnym ogniu przez 40 minut. Pod koniec gotowania dodaj łyżkę przecieru pomidorowego i duś jeszcze 10 minut. Podawaj do dodatkiem puree ziemniaczanego lub kopytek.
Mięso wieprzowe jest źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego. Zawiera witaminy i minerały takie jak fosfor, cynk, magnez i żelazo. Mięso wieprzowe zawiera spore ilości tłuszczu staraj się wybierać kawałki z mniejszą jego zawartością jeśli chcesz zmniejszyć kaloryczność potraw. Żelazo jest bardzo ważnym pierwiastkiem biorącym udział w transporcie tlenu przez erytrocyty do komórek naszego ciała. Niedobory żelaza prowadzą do anemii. Magnez jest makroelementem niezbędnym do prawidłowego skurczu mięśni. Magnez ma także pośrednie działanie na nasz nastrój. Niedobór magnezu jest bardzo niebezpieczny i może prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Cebula ma silne właściwości bakteriobójcze, zawiera dużo witaminy C ,która jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyutleniaczy.
Podsumowując łatwe i smaczne bitki wieprzowe to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny.
Pyszne bitki możesz przechowywać w lodówce 2-3 dni. Dobre bitki w sosie sprawdzą się podane na imprezie ze znajomymi. Jest to nie wymagające pilnowania danie, na które nie poświęcisz wiele czasu.
Alergeny w bitkach wieprzowych
Lista alergenów dla bitek wieprzowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze bitek wieprzowych
Bitki wieprzowe to doskonała propozycja na obiad. Mięso wieprzowe jest źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego. Bitki są stosunkowo niskokaloryczne. Mięso duszone jest łatwo strawne.
Energia i białka
(240g)
Węglowodany
(240g)
Tłuszcze
(240g)
Witaminy
(240g)
Składniki mineralne
(240g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.