Zapiekanki z bułek
Przepis na zapiekanki z bułek
Zapiekanki z bułek to proste i pyszne danie, które warto mieć w swoim repertuarze kulinarnym. Dziś podzielę się z Wami przepisem na domowe zapiekanki z bułek z pieczarkami i serem żółtym. To danie, które z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie.
Aby przygotować zapiekanki z bułek, będziesz potrzebować następujących składników: bułka grahamka (120 g, czyli około 2 bułki), masło (10 g, czyli 1 łyżka), olej rzepakowy (10 ml, czyli 1 łyżka), pieczarki (250 g), ser mozzarella (60 g, czyli 1/2 kuli) oraz cebula (50 g, czyli 1/2 sztuki). Nie zapomnij również o przyprawach: soli i pieprzu.
Aby rozpocząć przygotowanie zapiekanek, przekrój bułki na pół i posmaruj masłem. Następnie podsmaż na patelni pokrojoną w plastry cebulę oraz pieczarki na rozgrzanym oleju. Kiedy składniki będą miękkie, przełóż je na przygotowane wcześniej bułki.
Na warzywa połóż plastry sera mozzarella. Całość wstaw do rozgrzanego piekarnika i zapiekaj przez około 10 minut, aż ser się roztopi.
Czas przygotowania składników to zaledwie 20 minut, a samo pieczenie zajmuje około 10 minut. Ten przepis na zapiekanki z bułek jest naprawdę łatwy, więc idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę w kuchni.
Zapiekanki z bułek to danie, które z pewnością przypadnie do gustu wegetarianom, ale także miłośnikom mięsa. Możesz dowolnie modyfikować składniki według swoich upodobań.
Zapiekanki z bułek z pieczarkami i serem żółtym to z pewnością jedne z najlepszych, jakie miałam okazję zjeść. Smakują wybornie i sprawdzą się zarówno na śniadanie, jak i kolację. Polecam wypróbować ten przepis i zachwycić swoich bliskich wspaniałym, domowym daniem.
- Bułka grahamka - 2 bułki (120 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Pieczarki (250 g)
- Ser Mozzarella - 1/2 kuli (60 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
Przepis na zapiekanki z bułek krok po kroku
Pieczywo przekrój na pół i posmaruj masłem.
Pieczarki z cebulką podsmaż na patelni z rozgrzanym olejem.
Przełóż pieczarki na pieczywo i dodaj plastry mozzarelli.
Całość zapiecz w piekarniku przez 10 minut.
-
Zapiekanka makaronowa
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Mac cheese
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Zapiekanka z cukinii
-
Zapiekanka z kurczakiem
-
Zapiekanka ziemniaczana z kiełbasą
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Zapiekanka ziemniaczana z kurczakiem
-
Zapiekanka gyros
-
Zapiekanka makaronowa z kurczakiem
-
Moussaka
-
Zapiekanka makaronowa z szynką
-
Zapiekanka warzywna
-
Zapiekanka z pieczarek
-
Zapiekanka z pieczarkami
-
Zapiekanka makaronowa z kiełbasą
-
Kugel
-
Zapiekanki
Więcej informacji na temat zapiekanek z bułek
Zapiekanki z bułek to aromatyczna i sycąca potrawa, która powstaje z prostych składników, a jednocześnie zachwyca różnorodnością smaków i konsystencji. Bazą tego dania są krojone na połowę bułki. Warto wybrać te pełnoziarniste i żytnie.
Bułki, po odpowiednim nakrojeniu, stają się chrupiące na zewnątrz, a jednocześnie absorbują smaki i aromaty pozostałych składników, tworząc wewnętrzną warstwę miękką i soczystą. Są one idealnym nośnikiem dla różnych smakowitych dodatków.
Koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na zapiekanki z bułek, które przygotujesz w piekarniku.
W pierwszej kolejności zaopatrz się w takie składniki jak: bułki, ser mozzarella, pieczarki, cebula, masło i olej rzepakowy.
Smaczne zapiekanki powstają również z pomidorem i serem żółtym. Kwestia dodatków jest dowolna.
Warstwa sera, najczęściej startego na wierzch, doskonale stapia się z warzywami i nadaje potrawie kremową konsystencję. Ser rozpływa się pod wpływem wysokiej temperatury, tworząc aromatyczną i smaczną powłokę.
Zatem, jak zrobić zapiekanki z bułek?
Pieczywo przekrój na pół i posmaruj masłem. Pieczarki z cebulką podsmaż na patelni z rozgrzanym olejem. Przełóż pieczarki na pieczywo i dodaj plastry mozzarelli. Całość zapiecz w piekarniku przez 10 minut. Po tym czasie nasze danie jest dobre do podania. Sam widzisz jak szybkie i proste w przygotowaniu są nasze domowe zapiekanki.
Dodatkiem, który nadaje wyjątkowego charakteru zapiekanym bułkom, może być sos. Najpopularniejszy to sos pomidorowy, który nadaje potrawie intensywny smak i lekko kwaśną nutę. Dzięki sosowi bułki zachowują soczystość, a cała potrawa staje się smaczna i sycąca.
Przekonaj się, jakie są smaczne, będą pyszne dla całej rodziny.
Alergeny w zapiekankach z bułek
Lista alergenów dla zapiekanek z bułek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bułka grahamka
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze zapiekanek z bułek
Grzanki możesz przygotować w wersji mięsnej, jak i z samymi warzywami. Wybierając pieczywo postaw na to pełnoziarniste.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.