Szparagi z jajkiem sadzonym
- Jajko (2 szt.)
- Szparagi (100 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na szparagi z jajkiem sadzonym krok po kroku
Szparagi ugotuj w lekko osolonej wrzącej wodzie.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy.
Usmaż jajka na półmiękko.
Podawaj jajka na szparagach, całość dopraw solą i pieprzem.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat szparagów z jajkiem sadzonym
Szybka, prosta i pożywna propozycja, którą możesz wykorzystać na śniadanie, na obiad i na kolację. Nie ma nic lepszego niż połączenie świeżych gotowany, pełnych witamin warzyw z solidną porcją białka, która zapewni Ci sytość i energię na resztę dnia. Szparagi z jajkiem sadzonym to moja dzisiejsza propozycja. Jeśli nie dodasz do tego dania pieczywa nie będzie ono zawierało większej ilości węglowodanów, po których niekiedy czujemy się ociężali i ospali. Jeśli jajko sadzone ze szparagami ma posłużyć za inny rodzaj dania postaw na inne dodatki. Mogą to być ziemniaki, które w okresie wiosenno-letnim są młode i delikatne. Niekiedy nawet nie trzeba ich obierać tylko bardzo dokładnie umyć pod wodą i ugotować.
Przepis na szparagi z jajkiem sadzonym to szybkie i pyszne danie, które przygotujesz w 10 minut. Zatem jak zrobić szparagi z jajkiem sadzonym?
Do garnka wlej wodę i delikatnie ja osól, szparagi obetnij na końcach. Jeśli wybierzesz białe obierz dodatkowo dolną cześć szparagi, jeśli wybierzesz zielone nie ma takiej potrzeby. Zielone szparagi zazwyczaj są bardziej delikatne i nie mają tak zwanego łyka. Dlatego szczególnie zachęcam do wybierania zielonych szparag. Ugotuj je we wrzącej lekko osolonej wodzie.
Jajka usmaż na półmiękko na rozgrzanej patelni z olejem rzepakowym, pod koniec smażenia dopraw szczyptą soli i świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Ułóż szparagi na talerzu, a na nich połóż jajko sadzone. Możesz zjeść danie w takiej formie, a możesz dodać pieczywo. To będzie idealna wersja śniadaniowa lub dobre rozwiązanie na kolacje. Szparagi z jajkiem sadzonym, także idealnie sprawdzą się jako forma obiadu szczególnie w okresie wiosenno - letnim kiedy szparagów na lokalnych ryneczkach jest pod dostatkiem. W tej wersji możesz dodatkowo podać puree ziemniaczane, ziemniaki z wody lub puree z kalafiora. Każda z tych opcji świetnie się nada. Jak widzisz ten prosty przepis może posłużyć nam jako wiele propozycji dań. Każde z nich będzie bardzo dobre. Koniecznie spróbuj i zapamiętaj ten przepis.
Alergeny w szparagach z jajkiem sadzonym
Lista alergenów dla szparagów z jajkiem sadzonym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze szparagów z jajkiem sadzonym
To będzie idealna propozycja śniadaniowa. Porcja białka doda Ci energii na cały dzień.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.