Szaszłyki z kiełbasy
- Kiełbasa podwawelska (180 g)
- Cebula (80 g)
- Papryka czerwona (100 g)
- Papryka żółta (100 g)
- Papryka zielona (100 g)
Przepis na szaszłyki z kiełbasy krok po kroku
Kiełbasę pokrój w plasterki a warzywa w kostkę.
Nabijaj naprzemiennie kiełbasę i warzywa.
Grilluj szaszłyki, aż będą zarumienione.
-
Chili con carne
-
Placek po węgiersku
-
Papryka faszerowana
-
Gulasz wołowy
-
Spaghetti bolognese
-
Leczo z cukinii
-
Kurczak curry
-
Frytki z batatów
-
Pierś z kaczki
-
Pizza z patelni
-
Gazpacho
-
Musaka
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Szakszuka klasyczna
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Ceviche
-
Łazanki z kapustą
-
Kolacje dla dwojga
Więcej informacji na temat szaszłyków z kiełbasy
Kto nie lubi szaszłyków? Ja uwielbiam, i to nie tyle ze względu na smak ile na ich przyciągający uwagę wygląd. Mięso nabite na wykałaczkę między różnokolorowymi warzywami i owocami wygląda bardzo zachęcająco. Pewnie, gdyby zgrillować osobno mięso i warzywa to mniej osób byłoby tym zainteresowanych. W ten sposób można też w łatwy sposób przemycić warzywa do diety, na przykład dziecka. Z robienia szaszłyków można zrobić zabawę. Zaangażuj dzieci w przygotowania. Pokrój warzywa i kiełbasę lub jakieś mięso w kostkę, może być też, na przykład ananas i pozwól dzieciom samodzielnie zdecydować, co nabiją na swoją wykałaczkę. Takie zwykłe szaszłyki z kiełbasą mogą przerodzić się w świetną zabawę dla całej rodziny, w której trakcie dzieci mogą spróbować różnych warzyw i samodzielnie decydować co zjedzą. Po samodzielnym przygotowaniu szaszłyków chętniej je potem zjedzą. Kiełbasa jest o tyle fajnym składnikiem, że dzieci przed nabiciem mogą jej spróbować samej. Nie musisz się też bać, że dostaną zatrucia pokarmowego, bo wezmą do ust surowe mięso lub będą chciały spróbować jakiegoś warzyw rękami po surowym mięsie. Jest to bezpieczny i ciekawy sposób na podawanie dzieciom warzyw, które często są niechętnie jedzone. Tak dziecko może zrobić tęczowe jedzenie samodzielnie i może przekona się do jakiegoś warzywa, którego do tej pory nie chciało jeść. Możesz też zrobić szaszłyki z kiełbasą i boczkiem, ale będą one bardziej kaloryczne, więc polecam zostać tylko przy kiełbasie i warzywach. Potem układamy szaszłyki na grilla z kiełbasą i czekamy, aż się zgrillują. Oczywiście, jeżeli nie masz możliwości rozpalić grilla lub pora roku nie jest odpowiednia, to możesz zrobić szaszłyki z kiełbasy w piekarniku. Dzięki temu dzieci dodatkowo będą mogły obserwować, przez szybkę od piekarnika, jak ich szaszłyki się pieką. Takie wspólne gotowanie nie tylko może pomóc w przekonaniu dzieci do warzyw, ale też pobudza ich ciekawość, rozwija zdolności manualne, bo nabicie na wykałaczkę warzyw czy kiełbasy wymaga, szczególnie od małych dzieci, trochę pracy.
Alergeny w szaszłykach z kiełbasy
Lista alergenów dla szaszłyków z kiełbasy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szaszłyki z kiełbasy
Wartości odżywcze szaszłyków z kiełbasy
Szaszłyki z kiełbasą mogą Ci pomóc zachęcić dzieci do jedzenia, poprzez zabawę w przygotowywanie szaszłyków.
Energia i białka
(93g)
Węglowodany
(93g)
Tłuszcze
(93g)
Witaminy
(93g)
Składniki mineralne
(93g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.