Stek z antrykotu
- Antrykot wołowy bez kości (250 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Masło - 2 łyżki (50 g)
Przepis na stek z antrykotu krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej mięso przez 3 minuty.
Dodaj na patelnię masło, sól, pieprz i tymianek.
Smaż kolejne 3 - 4 minuty.
-
Stek
-
Grillowany stek z kalafiora z serem i ketchupem oraz pieczonym pieczywem
-
Stek z polędwicy wołowej
-
Chateaubriand
-
Stek z tuńczyka
-
Antrykot wołowy
-
Stek z rostbefu
-
Stek wieprzowy
-
Stek z cebulką
-
Stek z grilla
-
Antrykot drobiowy
-
Stek siekany
-
Marynata do steka
-
Stek z łososia
-
Stek wołowy z grilla
-
Steki z udźca wołowego
-
Stek z grilla elektrycznego
-
Stek z cielęciny
-
Steki
Więcej informacji na temat steka z antrykotu
Stek z antrykotu to wybór świetny dla wszystkich miłośników mięsnych specjałów. Ma wyrazisty smak, a także wspaniały aromat. To danie, które choć łatwe, to wciąż przysparza wiele problemów przy przygotowaniu. Można go przygotować w wersji dobrze przysmażonej i krwistej, w zależności od preferencji. Warto połączyć go z zieloną sałatką, która sprawi, że posiłek będzie zdrowszy i bardziej zbilansowany.
Przepis na stek z antrykotu jest niezwykle prosty, dlatego świetnie sprawdzi się nawet dla początkujących osób. Całość zabiera bardzo mało czasu, a mięsa nie trzeba wcześniej marynować, dzięki czemu będzie idealną opcją na posiłek dla zabieganych osób. W przypadku tego dania minimalizm jest jak najbardziej pożądany, dlatego im mniej przypraw się do niego dodaje tym lepiej. Choć można podawać steka z sosem, to jednak nie jest to zupełnie potrzebne, gdyż samo mięso smakuje po prostu fantastycznie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić stek z antrykotu, by był bardzo delikatny i miękki, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest niezwykle prosta i można ją wykonać w kilka chwil. By przygotować to danie wystarczy tylko kawałek mięsa, tłuszcz i patelnia. W tym wypadku najlepiej zmieszać oliwę i masło, gdyż tworzą one razem pyszny sos, wzbogacający mięso. Tak przygotowany stek jest naprawdę pyszny.
To tak dobry sposób na mięso, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Mięso wołowe nie cieszy się zbytnią popularnością, ze względu na jego cenę. Jednak to bardzo smaczny gatunek. Jest również niezwykle wartościowe. Dostarcza bardzo dużo żelaza, które jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego stek wołowy świetnie sprawdzi się w diecie osób z anemią. Warto wybierać dobrej jakości mięso, ze sprawdzonych punktów, by cieszyć się wszystkimi wartościami.
To doskonała opcja na obiad, ze względu na dużą zawartość białka. Jest niezwykle sycące i idealnie komponuje się z kaszą i sałatką. Z tego przepisu dowiesz się jak przyrządzić steka tak, by rozpływał się w ustach. Do jego przygotowania wystarczy krótkotrwałe smażenie, najlepiej na patelni żeliwnej. Całe przygotowanie zajmuje tylko kilka minut, więc to świetna opcja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu.
Alergeny w steku z antrykotu
Lista alergenów dla steka z antrykotu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze steka z antrykotu
To danie nie powinno gościć w menu zbyt często ze względu na sporą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze źle działają na układ krwionośny.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.