Spód do pizzy z kalafiora
- Kalafior - 1 szt (600 g)
- Ser parmezan (60 g)
- Jajko (2 szt.)
Przepis na spód do pizzy z kalafiora krok po kroku
Kalafior podziel na różyczki i wsadź do garnka z wodą. Gotuj przez 12 minut. Następnie wyciągnij kalafior i ostudź.
Kalafior zblenduj na gładką masę, następnie wyłóż na sitko i odcedź całą wodę.
Masę kalafiorową przełóż do miski i dodaj jajka. Zetrzyj ser na tarce o małych oczkach. Całość dopraw solą, pieprzem i ziołami, a następnie wymieszaj.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia, następnie masę kalafiorową przełóż na blaszkę i ukształtuj za pomocą rąk jednolity spód.
Spód podpiecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 12-15 minut.
Na gotowy spód możesz wyłożyć ulubione dodatki i piec jeszcze przez 8 minut.
Więcej informacji na temat spodu do pizzy z kalafiora
Spód do pizzy z kalafiora to świetna alternatywa dla osób na diecie, które ze względu na restrykcje nie mogą jeść tego, wykonywanego tradycyjnie. Ten spód, choć inny, smakuje równie wspaniale i jest miłą odmianą dla klasycznej wersji. Jest powiewem świeżości w każdej kuchni. Pozwala na cieszenie się ulubioną potrawą bez konieczności rezygnowania z diety.
Pizza kalafiorowa to idealny pomysł na posiłek dla osoby eliminującej gluten, czy szukającej zamiennika z niskim indeksem glikemicznym. Dodatek sera sprawia, że spód jest naprawdę pyszny.
Fit pizza na spodzie z kalafiora jest lekka i zdrowa, a do tego ma mniej kalorii niż jej tradycyjna wersja. Ma także niski indeks glikemiczny i pozwala na przemycenie do diety większej ilości warzyw, w sposób pyszny i bezproblemowy. Ta wersja przypadnie do gustu nawet najmłodszym, a także osobom, które nie przepadają za kalafiorem, gdyż jego smak jest zdominowany przez ser i przyprawy.
Przepis na pizzę z kalafiora jest niezwykle łatwy i poradzi z nim sobie nawet osoba początkująca. Można do wykonania tego spodu użyć świeżego kalafiora, a można posiłkować się też mrożonym warzywem. Dzięki temu ta wspaniała pizza może gościć w menu przez cały rok. Warto pamiętać, że przy wykonywaniu tego ciasta należy dobrze odsączyć kalafiorowy mus z wody, inaczej ciasto będzie zbyt płynne i nie uda się.
Spód z kalafiora choć wykonany z warzywa i bez dodatku mąki, wciąż smakuje naprawdę świetnie. To wszystko zasługa pysznego parmezanu, który dodaje się do masy. Dzięki niemu ciasto po upieczeniu jest bardziej spójne, a także aromatyczne. Ten spód jest niezwykle cienki i chrupiący, więc przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnej, dobrze rozwałkowanej pizzy. Na wierzch pizzy można układać dowolne produkty, tak by stworzyć ulubione połączenie. Idealnie z pieczonym kalafiorem komponują się szparagi, a także suszone pomidory. Świetnie sprawdzi się też klasyczna wersja z sosem pomidorowym i mozzarellą, a także listkami bazylii. Danie które powstaje na tym spodzie jest tak pyszne, że stanowi świetną konkurencję dla tradycyjnej pizzy.
Alergeny w spodzie do pizzy z kalafiora
Lista alergenów dla spodu do pizzy z kalafiora przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze spodu do pizzy z kalafiora
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.