Sos winegret z miodem
- Miód (60 g)
- Sok z cytryny (60 ml)
- Musztarda francuska (90 g)
- Oliwa z oliwek (120 ml)
Przepis na sos winegret z miodem krok po kroku
Miód przełóż do słoiczka, który włóż do garnuszka z ciepłą wodą i rozpuść miód.
Słoiczek wyjmij z wody, dodaj sok z cytryny. Przemieszaj łyżką, do rozrzedzenia miodu. Dodaj musztardę i oliwę.
Zakręć słoik i mocno nim potrząśnij, do połączenia składników. Dopraw solą i pieprzem, jeszcze raz potrząśnij.
Możesz dodać posiekane świeże zioła np.pietruszkę, bazylię, szczypiorek.
Sos przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat sosu winegret z miodem
Sos winegret z miodem to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków do potraw, które zdecydowanie zwiększają smakowitość każdego dania.
Przepis na sos winegret z miodem to doskonały domowy dodatek do sałatek. Podkręci smak wszystkich warzyw. Nie musisz sięgać po ten sklepowy. Możesz zrobić go samodzielnie w domu. Gdyż jest niezwykle łatwy. Głównie sos winegret robi się z octem winnym, który świetnie smakuje i naprawdę dobrze komponuje się z oliwą z oliwek. Jednak w tym przepisie zamienia się go na sok z cytryny. W takim wydaniu ten sos jest naprawdę wspaniały. I choć prosty, zupełnie nie jest banalny. Ze względu na obecność tylko kilku składników jest bardziej uniwersalny. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałaty. Zmieni nawet najnudniejszą, w prawdziwe arcydzieło kulinarne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sos winegret z miodem, by był szybki, prosty i tani, to ten prosty przepis stanowi najlepszy wybór. Choć dobrze znany, bardzo często jego wersja odbiega od tej klasycznej, która robiona jest na bazie tylko 2 lub trzech składników. Ten sos jest tak dobry, że podkręci smak każdej, nawet nudnej sałatki. Idealnie współgra z orzechowym smakiem rukoli, jednak można go używać do wszystkich gatunków sałaty, gdyż jest bardzo uniwersalny. Ten przepis podstawowy jest tak łatwy, że poradzi z nim sobie nawet początkujący kucharz. Nie trzeba do niego żadnych specjalnych sprzętów czy umiejętności. Wystarczy tylko miseczka i rózga. Jeżeli nie chce się tracić czasu na dokładne mieszanie sosu, można użyć blendera, który zadba o odpowiednią konsystencję i fakturę. To dobry sos dla wszystkich miłośników kulinarnego minimalizmu. Najlepiej przygotować go zaraz przed podaniem, bo gdy będzie czekał, zbyt długo rozwarstwi się i nie będzie wyglądał zbyt estetycznie i po raz kolejny trzeba go będzie dobrze wymieszać, co będzie tylko dodatkową pracą. Z tej receptury dowiesz się jak przygotować fantastyczny i bardzo łatwy winegret, który będzie idealnym dopełnieniem wszystkich sałatek. Ten dressing z oliwy i miodu jest wspaniałym dodatkiem.
Alergeny w sosie winegret z miodem
Lista alergenów dla sosu winegret z miodem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda francuska
Wartości odżywcze sosu winegret z miodem
To zdrowy dodatek do sałatek.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.