Sos grzybowy
- Świeże leśne grzyby (500 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 3/4 opakowania (150 g)
- Masło - 1 łyżka (20 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na sos grzybowy krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i dodaj drobno posiekaną cebulę. Podsmaż ją tak, by się zarumieniła.
Grzyby umyj i pokrój w dość duże kawałki. Dodaj je do cebuli i podsmaż przez 5-6 minut.
Do grzybów wlej śmietankę, dodaj sól i pieprz, a także drobno posiekaną pietruszkę.
Całość duś na małym ogniu przez 10 minut.
-
Bigos staropolski
-
Sałatka jarzynowa
-
Bigos
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Zupa grzybowa
-
Makowiec
-
Kapusta z grochem
-
Bigos tradycyjny
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Barszcz wigilijny
-
Kapusta wigilijna
-
Kapusta z grzybami
-
Śledzie w occie
-
Piernik staropolski
-
Makowiec zawijany
-
Barszczyk czerwony wigilijny
-
Tradycyjne potrawy wigilijne
Więcej informacji na temat sosu grzybowego
Sos grzybowy to idealny dodatek do dań głównych, który sprawia, że całość zyskuje wspaniałego i niepowtarzalnego smaku. To bardzo łatwy i naprawdę pyszny sposób na danie, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnej kuchni polskiej. Ten sos można przygotować w kilka chwil, a idealnie nadaje się do mięs, kasz czy placków. Wspaniale wygląda i pięknie pachnie, będzie idealnym sposobem na poprawienie smaku każdej domowej potrawy.
Przepis na sos grzybowy jest niezwykle łatwy i można go przygotować w bardzo szybki sposób. Poradzą z nim sobie nawet osoby początkujące, ze względu na jego nieskomplikowane wykonanie. Ten sos zawsze się udaje i każdemu daniu dodaje naprawdę pysznego smaku. Ten sos podgrzybkowy to doskonały sposób na wyśmienity obiad, który posmakuje wszystkim domownikom, szczególnie tym, którzy uwielbiają dania z grzybami. Ten sos jest tak pyszny, że znika w bardzo szybkim tempie, dlatego warto od razu przygotować większą porcję.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić dobry sos grzybowy, który idealnie będzie się komponował z głównym daniem, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją. Z tej receptury powstaje przepyszny sos, który pozwala na delektowanie się w swoim domu potrawami jak z najlepszej restauracji. To wszystko zasługa świeżych grzybów, które zostały pokrojone na duże kawałki, by były jeszcze bardziej aromatyczne. Dzięki temu sos smakuje po prostu obłędnie.
To najlepszy domowy sos grzybowy. Wykonany na bazie świeżych grzybów, pozwala na cieszenie się ich wspaniałym smakiem. Grzyby świetnie łączą się z gotowanym mięsem czy kaszami. Nadają potrawom charakterystycznego ciężkiego, słonego smaku, który podkręca każde danie i czyni je dużo lepszym.
Jeśli zastanawiasz się jak ugotować przepyszny sos grzybowy, w sposób naprawdę prosty i bardzo szybki, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Wychodzi z niego sos doskonały, łączący pyszne grzyby ze śmietaną i świeżymi ziołami. Takie połączenie sprawia, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Ten prosty przepis wzbogaci każde danie o nowe doznania smakowe, co docenią wszyscy miłośnicy grzybów. Ten domowy sos ze świeżych grzybów skradnie serca wszystkich domowników.
Alergeny w sosie grzybowym
Lista alergenów dla sosu grzybowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło
Wartości odżywcze sosu grzybowego
Ten sos jest świetnym wyborem, jednak by był zdrowszy, zamiast śmietany, warto dodać do niego jogurt naturalny lub grecki.
Energia i białka
(128g)
Węglowodany
(128g)
Tłuszcze
(128g)
Witaminy
(128g)
Składniki mineralne
(128g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.