Sos do kurczaka z ryżem
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (250 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 łyżki (20 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na sos do kurczaka z ryżem krok po kroku
Cebula i czosnek obierz, a następnie drobno posiekaj.
Podsmaż cebulę i czosnek na rozgrzanym oleju rzepakowym.
Całość dalej śmietana i dodaj przyprawy, gotuj na małym ogniu przez 10 min.
Więcej informacji na temat sosu do kurczaka z ryżem
Pyszny sos do kurczaka z ryżem to idealny przepis na lekkostrawne danie, które możesz podawać małym dzieciom, ponieważ nie obciąży ich układu pokarmowego.
Danie idealnie sprawdzi się, także dla osób starszych, ale i dla wszystkich członków Twojej rodziny.
Poznaj mój, przepis na sos do kurczaka z ryżem i przygotuj pyszne danie na obiad.
Do jej przygotowania będą potrzebne Ci takie składniki jak: piersi z kurczaka, bulion warzywny, odrobina mąki pszennej, czosnek, oliwa z oliwek i śmietanka 30%.
Możesz skorzystać z bulionu warzywnego dobrej jakości w szklanym słoiczku. Nie polecam przygotowywać bulionu z kostek rosołowych.
Śmietankę 30% możesz zamienić też na nieco niższą wersję kaloryczną, postaw na taką o zawartości 18% tłuszczu.
Jednym z głównych składników naszego dania to mięso z piersi z kurczaka, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych. Nie pomijaj dodatku cebuli i czosnku, które mają właściwości antywirusowe i przeciwbakteryjne, dlatego warto o niej pamiętać szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Dodatkowo warzywa te nadają aromat całej potrawie.
Zatem, jak zrobić sos do kurczaka z ryżem?
Cebula i czosnek obierz, a następnie drobno posiekaj. Podsmaż cebulę i czosnek na rozgrzanym oleju rzepakowym. Całość dalej śmietana i dodaj przyprawy, gotuj na małym ogniu przez 10 min.
Tak przygotowany sos śmietanowy możesz podawać z kurczakiem, do którego idealnie będzie pasował ryż lub ziemniaczane puree. Sam widzisz, jaki to prosty przepis dlatego koniecznie przygotuj go w swoim domu i przekonaj się, jaki jest pyszny. Będzie najlepszy dla wszystkich członków rodziny i dla tych najmłodszych i dla tych najstarszych, ponieważ jest delikatny w smaku, a dodatkowo łatwy i szybki w przygotowaniu.
Alergeny w sosie do kurczaka z ryżem
Lista alergenów dla sosu do kurczaka z ryżem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze sosu do kurczaka z ryżem
Tak przygotowany sos idealnie sprawdzi się do kurczaka z ryżem, a nawet do potrawki.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.