Sok z selera naciowego
- Seler naciowy - 4 łodygi (200 g)
- Jabłko - 1 sztuka (100 g)
- Pomarańcza - 1 sztuka (100 g)
- Sok z cytryny - 2 łyżki (20 ml)
- Ogórek - 1 sztuka (200 g)
Przepis na sok z selera naciowego krok po kroku
Dodatkowo przygotuj szklankę wody.
Owoce obierz ze skóry i pokrój na mniejsze kawałki.
Seler i ogórek umyj, pokrój. Przełóż wszystko do blendera i zmiksuj ze szklanką wody.
Dodaj sok z cytryny.
Więcej informacji na temat soku z selera naciowego
Nie ma nic lepszego niż domowy sok z selera naciowego, jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś, koniecznie musisz poznać mój, przepis na sok z selera naciowego nie dosyć, że jest pyszny to dodatkowo bardzo zdrowy. Do jego przygotowania będziesz potrzebować takie składniki jak: jabłko, pomarańcza, sok z cytryny i świeży ogórek.
Zatem, jak zrobić sok z selera naciowego?
W pierwszej kolejności przygotuj szklankę wody. Owoce obierz ze skóry i pokrój na mniejsze kawałki. Seler i ogórek umyj, pokrój. Przełóż wszystko do blendera i zmiksuj ze szklanką wody. Na końcu dodaj sok z cytryny.
Nasz pyszny i zdrowy sok jest gotowy. To jest moja podstawowa wersja, jeśli jednak chcesz, śmiało możesz postawić dodatkowo na marchewki, czy natkę pietruszki.
O rodzaju jabłek zadecyduj sam. Możesz wybrać jabłka Gala, które charakteryzują się niesamowitą chrupkością, soczystością i słodkim smakiem, z kolei Ligol będzie wyróżniał się kwaskowatym posmakiem.
Praktycznie każdy rodzaj jabłek idealnie nada się do jesiennych przetworów czy wypieków. Obojętnie, na którą odmianę jabłek się zdecydujesz, Twoje ciasto będzie niezwykle smaczne.
Co ważne, wykorzystane owoce i warzywa należą do produktów niskokalorycznych. Dostarczają takich witamin jak witamina C, niacyna, witamina, witamina B6, A, E, a także wapń, żelazo oraz kwas foliowy i błonnik pokarmowy, który wspomaga perystaltykę jelit. Błonnik w naszych jelitach działa jak szczotka, która wymiata całą ich zawartość, dlatego jest skuteczny w walce zaparciami. Charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym.
Co jest niezwykle ważne dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, których dieta powinna opierać się przede wszystkim na produktach o niskim indeksie glikemicznym.
Mój sprawdzony przepis jest dosłownie błyskawiczny, a przygotujesz go tylko z kilku ogólnodostępnych składników.
Będzie to idealny pomysł na lunch lub drugie śniadanie, które bez problemu możesz zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy na uczelnię.
Poznaj właściwości mojego soku z selera naciowego i przekonaj się sam, jak pyszny może być wyciskany sok.
Alergeny w soku z selera naciowego
Lista alergenów dla soku z selera naciowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze soku z selera naciowego
Do soku z selera naciowego będzie też pasować dodatek napoju ryżowego.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.