Smoothie z marchewki
- Marchewka (90 g)
- Pomarańcza (480 g)
- Imbir mielony (2 g)
- Płatki owsiane (60 g)
Przepis na smoothie z marchewki krok po kroku
Do miksera wlej 100 ml wody.
Marchew, pomarańczę i imbir obierz i podziel na mniejsze kawałki. Dodaj do blendera.
Dorzuć płatki owsiane i zblenduj całość.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z marchewki
Smoothie z marchewki to świetna opcja dla wszystkich, którzy kochają zdrowe i proste odżywianie. Ma wspaniały, słodki smak i dostarcza sporo beta-karotenu.
Przepis na smoothie z marchewki jest niezwykle prosty, do jego przygotowania nie potrzeba zbyt dużo sprzętów. Wystarczy tylko dobrej jakości blender lub robot kuchenny, które sprawią, że koktajl będzie miał idealną konsystencję. Warzywa i owoce możesz wcześniej nieco pokroić, dzięki czemu ich blendowanie zajmie dużo mniej czasu. W tej opcji warzywa i owoce powinny być obrane.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić smoothie z marchewki, które będzie smaczne, a przy tym naprawdę zdrowe, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. To nie tylko smaczny napój, ale również zdrowa przekąska, która dostarcza dużej ilości witamin i składników prozdrowotnych. Będzie wyborem idealnym dla wszystkich osób, które dbają o zdrowe odżywianie. Jego przygotowanie zajmuje kilka chwil, ale dzięki specjalnie dobranym składnikom może zastąpić jeden posiłek. To naprawdę fantastyczny, lekko orzeźwiający koktajl. Jego głównym składnikiem jest oczywiście marchew, która czaruje swoim słodkim smakiem. To prawdziwa bomba witaminowa dostarcza sporo beta-karotenu, który jest wspaniałym antyoksydantem. To substancja, która chroni wzrok, ale również serce. Dzięki jej obecności w diecie spada również prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Obok marchew w koktajlu znajdują się również pomarańcze. Najlepiej wybrać kwaśne odmiany, które wspaniale współgrają ze słodkim smakiem marchewki. Całość jest naprawdę fantastyczna. Pomarańcze ze względu na swoją delikatną skórkę i miąższ dostarczają sporo wartościowego błonnika, który przyda się w tym koktajlu. Do tego smoothie dodaje się również płatki owsiane, które sprawiają, że jest ona bardziej sycący i dostarcza sporo witamin, a także składników mineralnych. Wpływa też pozytywnie na profil lipidowy.
To wspaniały pomysł na dietetyczne smoothie, które jest nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Ten fit napój to dobre rozwiązanie, niezwykle bogate w witaminy.
Alergeny w smoothie z marchewki
Lista alergenów dla smoothie z marchewki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
Wartości odżywcze smoothie z marchewki
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo witamin i antyoksydantów.
Energia i białka
(211g)
Węglowodany
(211g)
Tłuszcze
(211g)
Witaminy
(211g)
Składniki mineralne
(211g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.