Ser do naleśników na słodko

Opublikowano: 12.05.2023 r., 13:54 | Autor: Patrycja Czerwiak
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Ruloniki z serem na słodko
Ser do naleśników na słodko
Ser do naleśników na słodko jest wspaniałą opcją dla wszystkich miłośników prostych, ale naprawdę smacznych dań. Wystarczy tylko kilka chwil, by go przygotować.
Przygotowanie 15 min
400 kcal
Kcal w porcji
325 g
Wielkość porcji
41
Indeks glikemiczny
Przepis wegetariański
Składniki dla 1 porcji
  • Twaróg sernikowy (250 g)
  • Serek homogenizowany (50 g)
  • Cukier trzcinowy (20 g)
  • Cynamon (3 g)
  • Ekstrakt waniliowy (2 ml)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
duża miska

Przepis na ser do naleśników na słodko krok po kroku

Twarożek wymieszaj z serkiem homogenizowanym.

Dodaj cukier i ekstrakt waniliowy. Dokładnie wymieszaj.

Wsyp cynamon lub zetrzyj go na tarce i dodaj do masy. Zamieszaj.

Gotowe naleśniki nadziewaj serkiem.

Jak oceniasz przepis na ser do naleśników na słodko
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 88,6% osób

Więcej informacji na temat sera do naleśników na słodko

Ser do naleśników na słodko jest wspaniałą opcją dla wszystkich miłośników prostych, ale naprawdę smacznych dań. Wystarczy tylko kilka chwil, by go przygotować.

Przepis na ser do naleśników na słodko to pomysł na szybki i smaczny obiad dla dzieci i dorosłych. Jest pyszny, kremowy i aksamitny. Sprawdzi się również w pierogach, ale także jako dodatek do gofrów, czy placuszków. Nie wiesz, jak zrobić twarożek dla dzieci? Koniecznie wypróbuj tej receptury. Twaróg kojarzy się z sernikiem, jednak genialnie sprawdza się również w naleśnikach. Zwłaszcza tych na słodko. Jaki jest najlepszy biały ser do naleśników? Idealnie sprawdza się twaróg sernikowy. Zwykły twaróg nie będzie zbyt dobry. Choć jest pyszny, to jednak należy go wcześniej zmielić. Ser musi mieć bowiem odpowiednią strukturę. Możesz oczywiście skorzystać również z serków kremowych, a także z mascarpone. Domowy serek do naleśników wspaniale z nich wychodzi.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ser do naleśników na słodko, by powstało z nim smaczne nadzienie, dobre również dla początkujących kucharzy, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Możesz użyć tego twarożku na naleśniki, ale sprawdzi się też do gofrów, czy placuszków. Ser do naleśników to doskonały dodatek do naleśników na słodko. Jest niezwykle gęsty, kremowy i bardzo słodki. Przygotujesz go dosłownie w kilka minut. Naleśniki to wspaniała opcja na pyszny deser, ale także ciekawy obiad. Do ich przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Naleśniki jednak zwykle podaje się z jakimś dodatkiem. Idealnie sprawdzają się nie tylko te wytrawne, ale również słodkie. Naleśniki można podać z przeróżnymi farszami. Zarówno z mięsem, jak i bez. Ciężko też znaleźć osobę, która za nimi nie przepada. To danie uniwersalne - sprawdzi się na każdą porę, nawet jeśli nie mamy zbyt dużo czasu. Do najpopularniejszych należą te z owocami, dżemem, czekoladą, mięsnym farszem, ale również z serem. Biały ser jest uniwersalny. Idealnie łączy się on z owocami, przyprawami, takimi jak cynamon, czy z czekoladą. Warto to wykorzystać właśnie w domowych naleśnikach.

Alergeny w serze do naleśników na słodko

Lista alergenów dla sera do naleśników na słodko przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • twaróg sernikowy
    • Serek homogenizowany

Wartości odżywcze sera do naleśników na słodko

na 100g gotowej potrawy

To zdrowa opcja, warto jednak połączyć ją ze świeżymi owocami.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(325g)
Energia (kcal)
123.31
400.77
Białko (g)
9.83
31.94

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(325g)
Węglowodany (g)
10.00
32.49
Węglowodany przyswajalne (g)
9.51
30.89
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.49
1.59
Brak danych dla: serek homogenizowany.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(325g)
Tłuszcz (g)
4.97
16.16
Tłuszcze nasycone (g)
3.94
12.80
Tłuszcze nienasycone (g)
1.03
3.36

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(325g)
Sód (mg)
250.28
813.40
Szacunkowy indeks glikemiczny sera do naleśników na słodko 41
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania sera do naleśników na słodko

Koszt składników
24.85
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Twaróg sernikowy
250 g
14.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
3.50
Za 250 g
Serek homogenizowany
50 g
2.80
Za 150,0 g
Liczba opakowań 1
0.93
Za 50 g
Cukier trzcinowy
20 g
5.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
0.20
Za 20 g
Cynamon
3 g
1.30
Za 15,0 g
Liczba opakowań 1
0.26
Za 3 g
Ekstrakt waniliowy
2 ml
1.75
Za 9,0 ml
Liczba opakowań 1
0.39
Za 2 ml
Koszt składników
24.85