Rydze na maśle
- Świeże leśne grzyby (250 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na rydze na maśle krok po kroku
Grzyby opłucz i osusz ręcznikiem papierowym.
Większe grzyby pokrój na małe kawałki.
Na patelni rozgrzej tłuszcz i podsmaż na nim pokrojoną w kostkę cebulę. Gdy będzie rumiana dodaj czosnek i grzyby.
Całość smaż przez 5-6 minut ciągle mieszając.
Gotowe grzyby przypraw do smaku solą i pieprzem, a także posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat rydzy na maśle
Rydze na maśle to danie, które choć niezwykle łatwe jest naprawdę smaczne i zdrowe. Pełne pysznych, leśnych grzybów, które wzbogacaj je o wspaniały wyrazisty smak. Choć to danie niezwykle łatwe, wcale nie jest banalne czy nudne. To ze względu na grzyby, które nie są spotykane zbyt często i zwykle można spróbować ich tylko kilka razy w roku. W tej wersji nie przytłaczają ich zbędne przyprawy.
Przepis na rydze smażone pozwala na przygotowanie tych naprawdę smacznych grzybów w łatwy i prosty sposób. Wystarczy do nich tylko kilka składników, by powstała wspaniała potrawa pełna smaku i aromatu. To danie dla wszystkich tych, którzy kochają grzybowe dania, jednak nie mają pomysłu jak je przyrządzić.
Do tego przepisu wystarczą tylko grzyby i masło, połączone z cebulką i świeżymi ziołami. To danie niezwykle aromatyczne ze względu na zioła i przyprawy, a także ze względu na same grzyby, które przepięknie pachną i wypełniają całą kuchnię swoim zapachem.
Te grzyby z patelni sprawdzą się świetnie jako dodatek do głównego dania. Można je dodać do makaronów, sosów, połączyć z ziemniakami czy użyć do domowej tarty. Jednak najlepiej smakują jedzone same ze świeżym pieczywem. Warto jest pod koniec smażenia kromki chleba ułożyć na grzyby, by nasiąknęły ich wspaniałym smakiem, dzięki temu staną się jeszcze lepsze.
Jeśli zastanawiasz się jak przyrządzić rydze, by były bardzo smaczne, a przy tym niezbyt skomplikowane, ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstają z niego naprawdę wspaniałe grzyby, które oprócz tego, że dobrze smakują, to jeszcze są bardzo zdrowe. Dostarczają mnóstwo cynku i selenu, pierwiastków, bez których organizm nie jest w stanie zachować pełni zdrowia. Warto połączyć grzyby z czosnkiem, który nie tylko jest smaczny, ale zawiera również mnóstwo cennych substancji prozdrowotnych.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak długo smażyć rydze na maśle, by były dobre i miękkie, to właśnie ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Grzyby przyrządzone według niego są niezwykle smaczne, delikatne i pełne smaku. Idealnie sprawdzą się na obiad czy kolację.
Alergeny w rydzach na maśle
Lista alergenów dla rydzy na maśle przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze rydzy na maśle
W tym daniu lepie zastąpić masło oliwą, która pod wpływem temperatury nie staje się szkodliwa.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.