Ryba po meksykańsku
- Dorsz filet (1000 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuka (100 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (240 g)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (20 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1/2 szklanki (125 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Ananas w puszce - 1/2 puszki (200 g)
Przepis na rybę po meksykańsku krok po kroku
Rybę dopraw do smaku i obtocz w mące.
Usmaż rybę na rozgrzanej patelni z olejem rzepakowym.
Paprykę pokrój w słupki, cebulę w pióra i ananasa na mniejsze kawałki.
Podsmaż delikatnie warzywa z ananasem na osobnej patelni.
Po chwili dodaj odrobinę zalewy z ananasa i podduś.
Usmażoną rybę przełóż do naczynia i zalej zalewą.
Odstaw danie aby ostygło, następnie przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat ryby po meksykańsku
Ryba po meksykańsku to potrawa, którą zapewne zna każdy z nas lub chociaż widział u babci w domu. Dzisiaj przedstawię Wam przepis na rybę po meksykańsku w trochę takiej naszej polskiej wersji. Nie będzie to przepis z czerwoną fasolą na co mogłaby wskazywać nazwa potrawy ale będzie to połączenie ryby z ananasem. Danie możesz przygotować bezpośrednio na obiad lub kolację ale nic nie stoi na przeszkodzie przygotowania jej w większej ilości w zalewie i przechowywania przez dłuższy czas w szklanych słoikach.
Mój przepis idealnie sprawdzi się na rodzinne popołudnie, przygotowanie go zajmie Ci nie wiele czasu i co ciekawe. Rybę po meksykańsku możesz podawać bez żadnych dodatków. Delikatny filet z ryby w towarzystwie chrupiących i delikatnych warzyw w słodko ostrej zalewie zdecydowanie wystarczą. Jeśli jednak chcesz dodać dawkę węglowodanów postaw na gruboziarnistą kaszę lub pieczywo, najlepiej żytnie na zakwasie bądź inne o dobrym składzie.
Co do rodzaju ryby śmiało zdecyduj sam. Postaw na swój ulubiony rodzaj ryb. Ja zdecydowałam się na dorsza, jest to delikatna, chuda ryba o białym mięsie, która idealnie sprawdza się w tej potrawie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś skorzystał z innego rodzaju. Dobrze jakby była to chuda, morska ryba. Dostarczają one do naszego organizmu wiele witamin i składników mineralnych, dodatkowo ryby są źródłem niezwykle cennych kwasów omega 3. Dlatego warto pamiętać o regularnym spożywaniu ryb i włączaniu ich do naszego codziennego sposobu żywienia.
Zatem jak zrobić rybę po meksykańsku?
Nic trudnego, zaopatrz się w ulubiony rodzaj ryb, niech to będą filety, będzie zdecydowanie łatwiej je przygotować. Obtocz rybę w mące i usmaż na patelni, z każdej strony na złocisty kolor.
Następnie na osobnej patelni podsmaż warzywa i ananas, idealnie on pasuje do tej potrawy, przełamuje wytrawny smak swoją słodkością. Jeśli wolisz rybę na ostro dodaj do warzyw papryczkę chili lub postaw na ostrzejsze przyprawy. Gotową rybę przełóż do szklanego naczynia i zalej zalewą warzywną z ananasem. Odstaw danie nich ostygnie, a następnie wstaw do lodówki. Za godzinę ryba będzie dobra do spożycia, zazwyczaj je się ją na zimno.
Alergeny w rybie po meksykańsku
Lista alergenów dla ryby po meksykańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
W przepisie na rybę po meksykańsku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście laurowe
Wartości odżywcze ryby po meksykańsku
W tej potrawie idealnie sprawdzi się każdy rodzaj ryby, zachęcam jednak do wybierania tych chudych jak np. dorsz.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.