Rozetki
- Mąka pszenna typ 500 (500 g)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Jajko (4 szt.)
- Mleko 3,2% (150 ml)
- Olej rzepakowy - do smażenia (1500 ml)
Przepis na rozetki krok po kroku
Do miski wbij jajka, wlej mleko i wymieszaj.
Dodaj cukier, mąkę i cukier z prawdziwą wanilią.
Zmiksuj masę na ciastka.
W garnku rozgrzej olej rzepakowy.
Formę do rozetek umieść w oleju na 30 sekund.
Następnie zanurz formę w cieście i smaż ciastko przez około 30 sekund.
Zdejmij widelcem z formy.
Czynność powtórz z resztą masy.
Rozetki udekoruj cukrem pudrem.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat rozetek
Rozetki to bardzo dobry pomysł na pyszny dodatek do kawy i herbaty podczas spotkania z rodziną i znajomymi. Rozetki są bardzo szybkie do przygotowania. Aby je upiec należy mieć specjalne foremki, które nadadzą im kształt. Przepis na rozetki jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia deseru potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, jajka, cukier, mleko 3,2%, olej rzepakowy, cukier z prawdziwą wanilią, cukier puder.
Jak zrobić rozetki? Do miski wbij jajka, wlej mleko i wymieszaj. Dodaj cukier, mąkę i cukier z prawdziwą wanilią. Zmiksuj masę na ciastka. W garnku rozgrzej olej rzepakowy. Formę do rozetek umieść w oleju na 30 sekund. Następnie zanurz formę w cieście i smaż ciastko przez około 30 sekund. Zdejmij widelcem z formy. Czynność powtórz z resztą masy. Rozetki udekoruj cukrem pudrem.
Mleko jest produktem pochodzącym od zwierząt. Wyróżnić możemy kilka rodzajów mleka takiej jak mleko pełne, półtłuste i chude. W zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy możemy wybrać odpowiednią zawartość tłuszczu w mleku. W Polsce najbardziej popularnym rodzajem mleka jest mleko krowie, rzadziej kozie i owcze. Mleko krowie jest doskonałym źródłem wapnia, zawiera tłuszcz mleczny, który jest zemulgowaną formą kwasów tłuszczowych mających możliwość wchłaniania się bezpośrednio bez potrzeby trawienia. Cukier puder zamienić możesz na erytrytol lub ksylitol w pudrze. Deser będzie zwierał wówczas mniej kalorii i będzie miał mniejszy indeks glikemiczny.
Podsumowując pyszne rozetki sprawdzą się idealnie na deser dla całej rodziny. W zależności od kształtu formy przygotować można inne ciastka. Składniki na rozetki powinny być w temperaturze pokojowej. Rozetki z ciasta naleśnikowego na słodko są idealne na deser dla niezapowiedzianych gości. Ciasto smażone na oleju przypomina w smaku austriackie gniazda z ciasta parzonego. Rozetki są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w temperaturze pokojowej przez 2 dni. Rozetki można przygotować także w wersji na słono.
Alergeny w rozetkach
Lista alergenów dla rozetek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze rozetek
Rozetki to słodki domowy deser zawierający w sobie dużą ilość kalorii. Smażone rozetki zawierają dużą ilość tłuszczu. Są także bogate w cukier i węglowodany proste. Podnoszą one szybko poziom glukozy we krwi.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.