Rogaliki z ciasta francuskiego z makiem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (300 g)
- Masa makowa - ok. 8 łyżek (200 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z makiem krok po kroku
Ciasto francuskie wyjmij z lodówki na 10-15 minut przed rozpoczęciem przygotowywania rogalików. Rozwiń je na blacie i podziel na 4 równe prostokąty wzdłuż krótszego boku. Każdy z nich przekrój po przekątnej na dwa trójkąty.
Na środek każdego kawałka nakładaj łyżkę masy makowej (przy kącie prostym trójkąta) i następnie zawijaj rogaliki, zaczynając od najkrótszego boku.
Zawinięte rogaliki przełóż na blachę wyłożoną papierem i posmaruj rozkłóconym jajkiem.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 st. C na ok. 20 minut.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Rogaliki z dżemem
-
Faworki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
-
Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
-
Croissanty z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie ze śliwkami
-
Ciasto francuskie z warzywami
-
Ciasteczka francuskie z dżemem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
-
Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
-
Drożdżówki z ciasta francuskiego
-
Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat rogalików z ciasta francuskiego z makiem
Rogaliki z ciasta francuskiego z makiem to fantastyczny pomysł na pyszny deser lub podwieczorek, który sprawdzi się jako coś słodkiego do kawy lub herbaty, a także poczęstunek podczas spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Mimo że na pierwszy rzut oka ich przygotowanie może wydawać się bardzo skomplikowane i czasochłonne, możesz wykorzystać nasz przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z makiem, z pomocą którego przygotujesz je w trybie ekspresowym. Dzięki wykorzystaniu gotowego ciasta francuskiego i masy makowej możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i przygotować te smaczne croissanty nawet na ostatnią chwilę. Mimo wykorzystania gotowych składników są równie dobre co te wykonane samodzielnie „od zera”. Oczywiście, jeśli lubisz gotować i masz więcej czasu, możesz samodzielnie przygotować zarówno ciasto francuskie, jak i masę makową, pamiętaj jednak, że wtedy przygotowanie rogalików zajmie Ci na pewno kilka godzin. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z makiem, aby były naprawdę najlepsze i szybkie w przygotowaniu koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz sprawdzony, prosty przepis. Składniki, które będą Ci potrzebne do ich przygotowania to ciasto francuskie, masa makowa z bakaliami oraz jajko do posmarowania rogalików przed pieczeniem. Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego z makiem jest bardzo prosty. Ciasto francuskie wystarczy podzielić na trójkąty o tych samych wymiarach, na każdą porcję ciasta nakładać porcje masy makowej, a następnie zawijać zaczynając od krótszego boku. Rogaliki są gotowe do pieczenia, przed wstawieniem do piekarnika warto jednak posmarować je rozkłóconym jajkiem. Mimo że ciasto francuskie należy do ciast tłustych i wysokokalorycznych, jeśli na co dzień stosujesz zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, jego okazjonalna obecność w diecie nie będzie niczym niebezpiecznym. Masa makowa również jest stosunkowo kaloryczna, ponieważ większość gotowych mas zawiera spore ilości cukru. Możesz przygotować ją samodzielnie, w wersji bardziej fit, zastępując cukier na przykład ksylitolem. Sam w sobie mak jest bardzo zdrowym składnikiem diety i wyróżnia go wysoka zawartość wapnia. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rogaliki z ciasta francuskiego z makiem koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz najlepszy przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją.
Alergeny w rogalikach z ciasta francuskiego z makiem
Lista alergenów dla rogalików z ciasta francuskiego z makiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
- masa makowa
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze rogalików z ciasta francuskiego z makiem
Rogaliki są produktem dość kalorycznym, dlatego na dietach redukcyjnych warto kontrolować ich porcje.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.