Pudding z kaszy manny
- Kasza manna - 7 łyżek (70 g)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
- Mleko 3,2% (500 ml)
- Miód - 2 łyżki (20 g)
- Maliny mrożone (200 g)
Przepis na pudding z kaszy manny krok po kroku
Mleko i śmietankę 30% przelewamy do rondelka. Składniki podgrzewamy.
Następnie dodajemy cukier z prawdziwą wanilią oraz miód. Składniki mieszamy. Mleko powinno się zagotować, a miód rozpuścić.
Do wrzącego mleka powoli wsypujemy kaszę manną. Całość energicznie mieszamy do połączenia się.
Masa powinna gotować się około 3 minut lub do momentu zgęstnięcia się. Cały czas powinniśmy ją mieszać.
Gotową kaszę przelewamy do małych miseczek oraz wstawiamy na dwie godziny do lodówki.
Gotowe puddingi zdobimy rozpuszczonymi malinami z sokiem.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat puddingu z kaszy manny
Pyszny pudding z kaszy manny to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu deser, który idealnie sprawdzi się jako słodki dodatek w ciągu dnia. Puszysty pudding z malinami jest bardzo dobry, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Najlepszy deser zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić go o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania. Pudding także idealnie sprawdzi się w menu dla dzieci.
Jak zrobić pudding z kaszy manny? Przygotowanie go jest bardzo łatwe. Na początku mleko i śmietankę 30% przelewamy do rondelka. Składniki podgrzewamy. Następnie dodajemy cukier z prawdziwą wanilią oraz miód. Całość mieszamy. Mleko powinno się zagotować, a miód rozpuścić. Do wrzącego mleka powoli wsypujemy kaszę manną. Całość energicznie mieszamy do połączenia się. Masa powinna gotować się około 3 minut lub do momentu zgęstnięcia się. Cały czas powinniśmy ją mieszać. Gotową kaszę przelewamy do małych miseczek oraz wstawiamy na dwie godziny do lodówki. Gotowe puddingi zdobimy rozpuszczonymi malinami z sokiem.
Sprawdzony przepis na pudding z kaszy manny nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z malin, które posiadają wiele wartości odżywczych. Owoce są bogactwem witamin i składników odżywczych, takich jak magnez, wapń oraz żelazo. Na podstawie przeprowadzonych badań ustalono, że maliny posiadają działanie przeciw nowotworowe, dzięki czemu minimalizują pojawienie się raka przełyku, jamy ustnej czy wątroby. Owoc posiada także niski indeks glikemiczny IG = 25, dzięki czemu do diety mogą wprowadzić je osoby chorujące na cukrzycę. Warto pamiętać, że podobnie jak truskawki mają działanie alergiczne. Może się to objawiać zaczerwieniem, wysypką lub świądem.
Pudding z kaszy manny na deser odpowiednio przygotowany posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybki i łatwy w przygotowaniu oraz dobry w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na smaczny deser na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w puddingu z kaszy manny
Lista alergenów dla puddingu z kaszy manny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze puddingu z kaszy manny
Pudding ma niski IG, dzięki czemu może na stałe wprowadzić do na naszego menu.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
-
kasza manna,
śmietana,
mleko,
miód,
maliny,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.