Przepis na polędwiczki z grilla krok po kroku

Składniki
  • Schab wieprzowy bez kości 150 g
  • Oliwa z oliwek 10 ml
  • Musztarda 10 g
Przyprawy
sól, pieprz, przyprawa do mięs
To będzie niezbędne
grill elektryczny, grill, szczypce do grilla

Oliwę wymieszaj z musztardą i przyprawami.

Mięso dokładnie obtocz w marynacie.

Odstaw do lodówki na minimum godzinę.

Grilluj na rozgrzanym grillu ok. 10-15 min z każdej strony, do zarumienienia.

Grillowana polędwiczka na drewnianej desce, z przyprawami.
Polędwiczki z grilla
Koszt przygotowania dania
4.26 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
327 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
brak danych

Polędwiczki z grilla - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o polędwiczkach z grilla

Polędwiczki z grilla często goszczą na stole w niejednym polskim domu. Sprawdzą się nie tylko w ramach wspólnego grillowania z rodziną, czy przyjaciółmi, ale również jako szybki i smaczny obiad. Polędwica wieprzowa z grilla odpowiednio przyprawiona i w odpowiedni sposób upieczona jest miękka, soczysta i aromatyczna, przez co ma rzeszę zwolenników. Przepis na polędwiczki jest bardzo prosty, a efekt z pewnością zadowoli całą rodzinę.

Kluczowa w całym procesie przygotowywania mięsa jest odpowiednia marynata. Jej tradycyjnymi składnikami są oliwa z oliwek extra virgin oraz musztarda, najszczęściej sarepska lub dijon. Jednak nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to czym przyprawić polędwiczki wieprzowe - wszystkie dodatkowe przyprawy, zioła i dodatki można uzależnić od indywidualnych upodobań smakowych. Mięso można przyprawić na ostro, dodając czosnek świeży lub granulowany, papryczki chilli, papryczki jalapeno, lub mieloną ostrą paprykę. Dobrze sprawdza się też świeżo i grubo mielony pieprz czarny lub ziołowy. Dla zwolenników łagodniejszych smaków dobrą alternatywą są naturalne, świeże lub suszone zioła, na przykład tymianek, czy majeranek. Polędwiczki wieprzowe można zamarynować również w miodzie, który po grillowaniu nada im złocistego koloru i słodkawego smaku.

Jak przygotować marynatę? Wszystkie składniki wystarczy wymieszać i w tak powstałej zalewie zanurzyć umyte polędwiczki. Po dokładnym obtoczeniu mięsa w marynacie, całość należy marynować w lodówce, minimum godzinę, ale wskazany jest nawet dłuższy czas, aby mięso zdążyło przejść smakiem i zapachem wszystkich przypraw. Jeśli nie wiesz jak grillować polędwiczki wieprzowe - bez obaw, to nic trudnego. Całkowity czas jest uzależniony od wielkości i grubości poszczególnych kawałków mięsa, dlatego ważne jest, aby doglądać mięso co jakiś czas i nie zostawiać go na grillu bez opieki. W przeciwnym razie może szybko się spiec i w efekcie stracić swoją soczystość.

Prostą i szybką alternatywą dla mięsa wieprzowego są polędwiczki z kurczaka z grilla w boczku lub polędwiczki jagnięce z grilla, których przygotowanie jest identyczne. Dla osób lubiących niecodzienne i wykwintne potrawy świetnie sprawdzą się polędwiczki z jagnięciny z grilla.

Wartości odżywcze polędwiczek z grilla

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję (170g)
Energia (kalorie)
192.35 kcal
327.00 kcal

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję (170g)
Tłuszcz
12.20 g
20.75 g

Witaminy w przepisie na polędwiczki z grilla

Na 100g
Na porcję (170g)
Witamina E
0.98 mg
1.67 mg

Składniki mineralne w przepisie na polędwiczki z grilla

Na 100g
Na porcję (170g)
Sód
107.18 mg
182.20 mg
Potas
338.00 mg
574.60 mg
Wapń
9.94 mg
16.90 mg
Żelazo
0.57 mg
0.96 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny polędwiczek z grilla brak danych
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w polędwiczkach z grilla

Lista alergenów dla polędwiczek z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Informacje o alergenach dotyczą tylko i wyłącznie głównych składników potrawy. Nie posiadamy informacji o alergenach zawartych w przyprawach tj. sól, pieprz, przyprawa do mięs.

  • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Musztarda

Cena przygotowania polędwiczek z grilla

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Schab wieprzowy bez kości
150 g
9.00
Za 360,0 g
Liczba opakowań 1
3.75
Za 150 g
Oliwa z oliwek
10 ml
20.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
0.40
Za 10 ml
Musztarda
10 g
2.00
Za 180,0 g
Liczba opakowań 1
0.11
Za 10 g
Liczba porcji:
Razem
31.00
Łączny koszt
4.26
Jak oceniasz przepis na polędwiczki z grilla
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób