Placuszki na jogurcie
- Jogurt naturalny (250 ml)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (170 g)
- Proszek do pieczenia (10 g)
- Cukier wanilinowy (12 g)
Przepis na placuszki na jogurcie krok po kroku
Jajka z cukrem ubij mikserem na puszystą masę. Następnie dodawaj po łyżce jogurtu, delikatnie mieszając. Do osobnej miski przesiej mąkę, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy.
Gdy masa jajeczna i jogurt dobrze się połączą, wsyp suche składniki. Delikatnie wymieszaj do całkowitego połączenia się składników.
Smaż placuszki na dobrze rozgrzanej patelni, kilka minut z każdej strony, aż do zarumienienia.
Podawaj z ulubionymi owocami.
Więcej informacji na temat placuszków na jogurcie
Placuszki na jogurcie to doskonała propozycja na smaczny, szybki i pożywny posiłek. Są lekkie i niezwykle delikatne. Idealnie smakują podane z dużą ilością owoców.
Przepis na placuszki na jogurcie jest tak łatwy, że spokojnie poradzą sobie z nim nawet początkujące osoby. To dobry pomysł na szybkie i smaczne danie, które sprawdzi się na śniadanie. Całość jest tak prosta, że spokojnie poradzi sobie z nią nawet początkujący kucharz. Przygotowanie tego dania zajmuje tylko kilka minut, więc będą dobrą opcją dla osób, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. Dzięki temu przepisowi można stworzyć idealne i miękkie placki w kilka chwil. Dodatkowo przyda się do nich tylko podstawowy sprzęt kuchenny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placuszki na jogurcie, by były pyszne, szybkie i dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Idealnie komponują się na słodko z dodatkiem serka lub owocami. Placki są szybkie i bardzo sycące. Są puszyste i bardzo miękkie. Będą dobrą alternatywą dla racuchów. Robi się ja na bazie tylko kilku składników, które spokojnie można znaleźć w każdym sklepie, a także w większości domowych spiżarni. Do stworzenia tych smacznych placuszków potrzeba: mąki, jogurtu i jajek. Wybór mąki jest istotny i zależy w dużej mierze od preferencji. Jeżeli racuszki mają być podawane małym dzieciom, to warto wybrać mąkę pszenną o niskim typie. Dzięki temu będą delikatniejsze. To również lepszy wybór dla osób na diecie lekkostrawnej. Za to osoby na diecie redukcyjnej mogą spokojnie zastąpić ją mąką pełnoziarnistą, dzięki czemu placuszki będą bardziej odżywcze. Kolejnym składnikiem, który dodaje się do tego dania, jest jogurt. Najlepiej sięgnąć po jogurt naturalny. Sprawdzi się taki bez dodatku cukru. Wybieraj produkty, które mają jak najkrótszy skład, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twoje placki są zdrowe i odżywcze. Placki można bez problemu smażyć bez oleju na specjalnej patelni o nieprzywieralnej powłoce, dzięki czemu będą miały mniej kalorii.
Alergeny w placuszkach na jogurcie
Lista alergenów dla placuszków na jogurcie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze placuszków na jogurcie
To zdrowa opcja na śniadanie.
Energia i białka
(136g)
Węglowodany
(136g)
Tłuszcze
(136g)
Witaminy
(136g)
Składniki mineralne
(136g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.