Pesto rosso
- Suszone pomidory w oleju - odsączone (100 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Migdały (70 g)
- Ser parmezan (40 g)
Przepis na pesto rosso krok po kroku
Migdały włóż do miseczki i zalej gorącą wodą (tak, by w całości były przykryte wodą). Pozostaw na 10 minut. Po tym czasie odlej wodę i przelej je zimną wodą. Skórka z łatwością powinna zejść. Migdały należy odstawić do wyschnięcia.
Nożyk od blendera schowaj do zamrażarki na 30 minut przed blendowaniem. Można też pominąć ten krok.
Suche migdały upraż na patelni bez tłuszczu. Można pominąć prażenie.
Zblenduj migdały, pozostaw drobne kawałki orzechów. Odłóż migdały na bok.
Do pustej miski dodaj pozostałe składniki (w tym ząbek czosnku, 2 gałązki świeżej bazylii, 2 gałązki świeżej natki pietruszki oraz 1/4 łyżeczki soli), z wyjątkiem oliwy. Tę dolewaj stopniowo, kontrolując konsystencję.
Dodaj wcześniej rozdrobnione migdały i blenduj jeszcze maksymalnie 5 sekund.
Dopraw pesto do smaku.
-
Pesto
-
Makaron z pesto
-
Pesto z bazylii
-
Pesto bazyliowe
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Makaron z pesto i kurczakiem
-
Pesto z rukoli
-
Pesto z pietruszki
-
Pesto z czosnku niedźwiedziego
-
Pesto z liści rzodkiewki
-
Pesto z jarmużu
-
Pesto z suszonych pomidorów
-
Pesto ze szpinaku
-
Czerwone pesto
-
Pesto pietruszkowe
-
Filet z kurczaka w cieście francuskim
-
Pesto czerwone
-
Makaron z pesto i tuńczykiem
-
Pesto
Więcej informacji na temat pesto rosso
Przepis na pesto rosso, czyli pesto czerwone, jest naprawdę bardzo prosty. To idealny pomysł na pyszny dodatek do makaronu i nie tylko. Może się skusisz? Taki domowy, sprawdzony przepis bez problemu wykonasz sam. Sos z suszonych pomidorów jest bardzo aromatyczny i smaczny. Potrzebujesz tylko kilku składników, blendera oraz trochę czasu. Przygotuj orzechy dzień wcześniej. Z tym sprawdzonym przepisem uzyskasz najlepsze pesto czerwone z suszonych pomidorów. Zobacz, jak zrobić pesto rosso. Przedstawię także wersję ekspresową (dobry pomysł na brak czasu).
Pesto rosso jest to pasta, która wywodzi się z kuchni włoskiej. To doskonały składnik wielu potraw. Jest bardzo wyraziste i nadaje się najlepiej właśnie do kuchni włoskiej. Pesto rosso zawiera migdały z suszonymi pomidorami, parmezanem oraz oliwą. Przepis na pesto rosso nie może obyć się bez świeżej bazylii, natki pietruszki, czosnku oraz soli. Domowe pesto czerwone jest równie dobre, jak te, które kupisz w sklepie. Na plus jest to, że wiesz, z czego jest zrobione – nie potrzebujesz zbędnych dodatków.
Jak zrobisz pesto rosso, użyj go do makaronu. Super pomysłem na danie z sosem pesto są wszelkiego rodzaju grzanki oraz tosty. Pesto rosso wyśmienicie smakuje na tostowanym chlebie z dodatkiem sera burrata oraz świeżej bazylii. Musisz tego spróbować. Smaczne połączenie to również chlebek rwany z pesto i mozzarellą. Jak widzisz, te czerwone pesto można zjeść nie tylko z makaronem. Gorąco polecam wypróbować wszystkie możliwości.
Jak zrobić pesto rosso? Ten sprawdzony przepis to długa wersja. Jest najsmaczniejszy i warto poświęcić czas. Należy bowiem obrać migdały poprzez moczenie w wodzie, a następnie je wysuszyć. Warto włożyć nożyk od blendera do zamrażarki na 30 minut przed blendowaniem. Suche orzechy trzeba uprażyć na patelni i rozdrobnić. Odsączone z oleju suszone pomidory zblenduj z natką pietruszki, pokrojonym na mniejsze kawałki parmezanem, bazylią, czosnkiem, solą i dolewaj stopniowo oliwę. Pesto rosso jest dobre, gdy uzyska odpowiednią konsystencję dla Ciebie. Blenduj chwilę wszystko z dodatkiem migdałów. Dopraw sos solą do smaku tak, by pesto czerwone było smaczne.
Domowe pesto rosso w tempie ekspresowym: zblenduj pomidory, obrane migdały, natkę i bazylię na dosyć jednolitą konsystencję. Dodaj oliwę oraz resztę składników i połącz ze sobą.
*Do przepisu na pesto rosso można dodać zioła suszone.
*Prażenie migdałów nie jest koniecznie. Pesto z migdałami prażonymi jest jednak niesamowicie aromatyczne i o wiele pyszniejsze.
*Migdały można kupić od razu obrane.
Alergeny w pesto rosso
Lista alergenów dla pesto rosso przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
W przepisie na pesto rosso nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- bazylia świeża
Wartości odżywcze pesto rosso
Pesto jest wysokokaloryczne. Zawiera bardzo dużą ilość tłuszczu. Oliwa z oliwek oraz migdały dostarczają nienasycone kwasy tłuszczowe, które są korzystne dla zdrowia.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.