Pasztet z pieczarek
- Kasza gryczana (300 g)
- Pieczarki (500 g)
- Cebula - 2 małe sztuki (100 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
Przepis na pasztet z pieczarek krok po kroku
Kaszę ugotuj według instrukcji na opakowaniu. Następnie zestaw ją z ognia, odcedź i pozostaw do wystudzenia.
Cebulę podsmaż na niewielkiej ilości rozgrzanego oleju.
Pieczarki oczyść i pokrój na mniejsze kawałki, następnie podsmaż je razem z cebulą. Dopraw zawartość patelni do smaku.
Grzyby, kaszę i cebulę zblenduj na gładką masę. Dodaj przyprawy i dokładnie wymieszaj.
Masę przełóż do keksówki lub blaszki aluminiowej do pieczenia pasztetu.
Pasztet piecz przez około 50 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C.
Po tym czasie pasztet wyjmij z piekarnika i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.
-
Jajka faszerowane
-
Tort bezowy
-
Churros
-
Mazurek wielkanocny
-
Babka wielkanocna
-
Baranek wielkanocny
-
Rogaliki drożdżowe
-
Maca
-
Tarta ze szpinakiem
-
Koreczki
-
Bajaderki
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Pasztet domowy
-
Sernik puszysty
-
Jajka faszerowane pieczarkami
-
Jajka po wiedeńsku
-
Przekąski na Wielkanoc
Więcej informacji na temat pasztetu z pieczarek
Wegetariański pasztet z pieczarek to doskonała propozycja jako dodatek na kanapki nie tylko w diecie wegetariańskiej. Jest to świetne rozwiązanie na urozmaicenie jadłospisu każdego polaka. Przepis na pasztet z pieczarek jest bardzo prosty, dlatego do jego wykonania nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Pasztet pieczarkowy składa się z następujących produktów spożywczych: kaszy gryczanej, pieczarek, cebuli, oliwy z oliwek przypraw (soli, pieprzu, majeranku i czosnku). Jak można zauważyć, w przepisie użyjemy tylko produktów pochodzenia roślinnego, dlatego otrzymamy wegański pasztet pieczarkowy.
Jak przygotować wege pasztet pieczarkowy? Kaszę należy ugotować. Cebulę podsmażyć z pieczarkami, następnie wszystkie składniki zblendować na gładką masę, przelać do foremek i upiec w nagrzanym piekarniku. Po upieczeniu pasztet pozostawić do całkowitego wystygnięcia. Jak możesz zauważyć przepis jest na prawdę bardzo prosty. Pasztet najlepiej smakuje jako dodatek do pieczywa i warzyw. Możesz jednak zjeść jego plastry z dodatkiem sosów.
Kasza gryczana jest doskonałym źródłem białka na dietach bezmięsnych. Znajdziemy w niej również wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i omega-6. Kasza gryczana zawiera również witaminę b3, która bierze udział w procesach przemiany glukozy na energię i wspomaga odchudzanie. Dodatkowo w kaszy znajdziemy kwas foliowy, który jest szczególnie ważny w diecie kobiet planujących ciąże lub spodziewających się dziecka, ponieważ witamina ta odpowiada za zmniejszenie ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej.
Podsumowując wegetariański pasztet z pieczarek to doskonała propozycja na zamiennie wędlin sklepowych. Świetnie smakuje z dodatkiem świeżych warzyw i pieczywa. Jest to doskonały sposób na włączenie do diety kaszy, dla osób, które nie przepadają za tym produktem. Dodatkowo pasztet będzie odpowiedni na diecie bezglutenowej, o niskim indeksie glikemicznym, wegetariańskiej, wegańskie, redukcyjnej czy bezmlecznej. Warto wypróbować naszego przepisu, aby urozmaicić swój jadłospis.
Alergeny w pasztecie z pieczarek
Lista alergenów dla pasztetu z pieczarek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pasztet z pieczarek
Wartości odżywcze pasztetu z pieczarek
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.