Pasta z dyni
- Dynia hokkaido (1000 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na pastę z dyni krok po kroku
Dynię pokrój na mniejsze kawałki i usuń miąższ.
Tak przygotowaną dynię ułóż na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem, skrop oliwą i posyp przyprawami.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 220 stopni na 40 minut.
Upieczoną dynię obierz i zblenduj na gładką masę z dodatkiem przypraw.
Więcej informacji na temat pasty z dyni
Pasta z dyni to pomysł na pyszny, zdrowy, prosty w przygotowaniu dodatek do kanapek. Możesz przygotować ją z dyni piżmowej lub hokkaido, w zależności od tego, którą akurat znajdziesz w sklepie. Przepis na pastę z dyni to przepis, który zdecydowanie warto znać. Dynia jest naprawdę wartościowym warzywem. Dostarcza błonnika, witaminy A oraz E, a także beta-karotenu. To bardzo prozdrowotny składnik, który działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, a także może spowalniać procesy starzenia oraz pozytywnie wpływać na kondycję skóry, włosów i paznokci. Pasta z pieczonej dyni to świetny sposób na włączenie tego warzywa do diety. Jak zrobić pastę z dyni, aby była naprawdę najlepsza? Koniecznie poznaj nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Na pewno poradzi sobie z jego przygotowaniem, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia w kuchni. Pasta z dyni jest bardzo łatwa i szybka do zrobienia. Wystarczy, że pokroisz dynię na kawałki, usuniesz miąższ, a następnie upieczesz w piekarniku do miękkości. Upieczoną miękką dynię wystarczy zblendować z oliwą, ulubionymi przyprawami i innymi dodatkami. To wszystko, co musisz zrobić, aby cieszyć się smakiem i wartościami odżywczymi pasty dyniowej do kanapek. Oczywiście przepis możesz dowolnie urozmaicać. Pasta dyniowa jest naprawdę pyszna wyłącznie po dodaniu do niej oliwy i przypraw, ale świetnie sprawdzą się również suszone pomidory, sezam, czy natka pietruszki jako dodatki. Pasta z dyni to dobra alternatywa na przykład dla hummusu lub serków kanapkowych, jeśli szukasz urozmaicenia swoich kanapek. Jako przyprawy świetnie sprawdza się mielona słodka i ostra papryka, kurkuma, chili i/lub kolendra. Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis na pastę z dyni, idealną dla dzieci i dorosłych.
Alergeny w paście z dyni
Lista alergenów dla pasty z dyni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pastę z dyni
Wartości odżywcze pasty z dyni
Dynia to bardzo dobre źródło witamin, błonnika i beta-karotenu, dlatego zdecydowanie warto uwzględnić ją w swojej diecie.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.